Menu
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy Lista Przebojów   Rejestracja   Profil   Zaloguj 
Rozmowy na temat wszystkich waznych spraw dotyczacych ekipy oraz forum. [Widoczne tylko dla ekipy forum] Dyskusje na temat telefonów komórkowych, palmtopów i nawigacji satelitarnych. Który jest najlepszy i dlaczego? Jezeli zajmujesz sie grafika to miejsce w którym mozesz pochwalic sie swoimi pracami. A takze poprosic o jej wykonanie. Wszystko na temat tworzenia stron internetowych problemy, pytania itp… Wszystko co jest zwiazane z systemami operacyjnymi problemy, pytania itp… Rozmowy na temat tego co i gdzie kupic. Doradzamy oraz pytamy. Dyskusje na temat programów. Który jest najlepszy i dlaczego. Chcesz cos kupic, sprzedac lub zamienic to jest wlasnie miejsce dla Ciebie. [Automatyczne czyszczenie co 30 dni] Wszystko co nas smieszy i rozbawia do lez. Tutaj znajdziesz smieszne zdjecia, gry, filmy i wiele innych. Kon by sie usmial. Forumowe gry i zabawy typu skojarzenia itd… Rozmowy o tym co nigdzie indziej nie pasuje. Chcialbys pomnozyc swoje pieniadze? Chcesz sie dowiedziec jak to zrobic? Lubisz obstawiac? To jest wlasnie forum dla Ciebie! Rozmyslania i przemyslenia na rózne tematy. Dyskusje na temat wydarzen w swiecie polityki w Polsce oraz na Swiecie. Rozmowy na temat ubran, subkultur i stylach zycia. Delikatne rozmowy na temat religii oraz wiary. To co uczniowe lubia najbardziej dyskusje na temat szkoly i nauki. Zdanie kobiet i mezczyzn na pewne tematy ;) Masz problem, chcesz sie z czegos zwierzyc ?? Albo pochwalic ? Poplotkowac? Po prostu napisz. Masz problem, chcesz sie z czegos zwierzyc ?? Albo pochwalic ? Poplotkowac? Po prostu napisz. Dyskusje na temat milosci i przyjazni. Dyskusje na temat uzywek i nalogów. Forum na którym mozemy sie dzielic wrazeniami z podrózy pomiedzy soba. Tutaj odkryjesz tajemnice zjawisk paranormalnych. Lubisz gotowac, eksperymentowac w kuchni? Pochwal sie swoimi osiagnieciami w tej dziedzinie. Dzial dla milosników koni mechanicznych. Tutaj mozesz sie pochwalic swoim Sport to zdrowie! Rozmowy o wydarzeniach sportowych. Wszystko na temat ksiazek, poezji i innych gatunków literackich. Rozmowy na temat swiata filmów, wydarzen filmowych i nowosci. Rozmowy na temat muzyki, imprez, wykonawców i sprzetu muzycznego. Dyskusje na temat gier komputerowych lub konsolowych. Forum dla prawdziwych Vipów. Jestes tutaj nowy? Chcesz poznac nowych ludzi? Napisz kilka slów o Sobie. Konkursy z nagrodami organizowane przez administracje forum. Jesli masz pytanie, sugestie lub problem dotyczacy forum badz jego uzytkowników napisz o tym! Wszystkie wazne informacje i nowosci dotyczace forum oraz jego uzytkowników.

Poprzedni temat «» Następny temat
Książki, które zmieniają życie.
Autor Wiadomość
Fircylka 
Fircylka

Casos: 32
Medale: Brak

Wysłany: 2015-01-02, 15:33   Książki, które zmieniają życie.

To niesamowite ile książek trafiło w moje ręcę, a ile z nich nauczyło mnie patrzeć na siebie, świat, przyjaciół, rodzinę albo jakikolwiek inny istotny element mojego życia w zupełnie inny sposób.
Z książek, które uważam za "the best of the best":

1. "Bogaty ojciec, biedny ojciec" R. Kiyosaki. - książka, która uczy nie tylko myśleć przedsiębiorczo, daje podstawy inteligencji finansowej i uświadamia, że bogactwo to nie status tylko stan umysłu, i w rzeczywistości to właśnie od nas zależy czy będziemy bogaci.

2. "Potęga podświadomiści" Joseph Murphy - łatwiejsza w zrozumienia wersja mocno reklamowanego "Sekretu". Książka, która uczy być nas większymi optymistami, która pomaga wprowadzić w życie nawyk wyznaczania swoich celów/marzeń i dostrzegani okazji by je zrealizować. Daje podstawy tego jak nasze przekonania i sposób myślenia wpływają na jakość naszego życia.

3. "Coaching Tao" M. Bennewicz - książka oparta na podstawowych założeniach coachingu, jednak opisuje naszą rzeczywistość, w której nauczyliśmy się żyć i która dla wielu z nas stała się ucieczką od nas samych. Książka, która pomaga spojrzeć w głąb siebie i próbuje nauczyć nas większej świadomości o tym, co w rzeczywistości jest dla nas dobre. Jakbym miała podsumować ją jednym zdaniem: każdego dnia doświadczaj i dostrzegaj szanse, które umożliwiają Ci bycia lepszym od siebie ze wczoraj.

Hanys1 
Hanys

Casos: 72

Wysłany: 2015-01-13, 15:57   

Z tych, które podałaś, coś mi mówi tylko ostatni punkt, ja w sumie niewiele w życiu czytałam tego typu książkę, kiedyś "Traktat o szczęściu", ale chętnie bym coś "popełniła" czytelniczo jeszcze

ance 

Casos: 54

Wysłany: 2015-01-14, 14:33   

o "Coaching Tao" M. Bennewicz nie słyszalam, natomiast "Sekret" bardzo mi się podobał. Teraz PWN ma wydać coś w podobnym stylu przewinęło mi sie na FB - "Siła serca" - wydaje mi się, że to będzie w podobnym klimacie.

Miron 

Casos: 82

Wysłany: 2015-02-16, 13:32   

Ance- "Siła serca", to może bardziej takie humanistyczne podejście do tematu, niby serca, ale pod tym sercem kryją się bardziej rozważania o sens życia w ogóle. Żeby odkrywać siebie itd. to wszystko poparte jest nazwiskami kilkunastu współczesnych myślicieli.

meta 

Casos: 1470

Wysłany: 2015-02-17, 10:02   

Z książek, które mogę polecić i które mają podobny oddźwięk do tych zaproponowanych przez Fircylkę, na pewno warto przeczytać "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi" oraz "Zjedz tę żabę".

Fircylka 
Fircylka

Casos: 32

Wysłany: 2015-03-04, 20:13   

Cytat
Z książek, które mogę polecić i które mają podobny oddźwięk do tych zaproponowanych przez Fircylkę, na pewno warto przeczytać Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi oraz Zjedz tę żabę.

Czytałam obie, chociaż "zjedz tę żabę" szybko mnie znudziło. słuchałam audiobooka sprzątając. W tej formie zdecydowanie lepiej weszła mi książka "Zjedz ten ser".

A co do Siły Serca, to też sprawdziłam recenzje. Bardzo pozytywne. Trzeba przeczytać. :D

Tresla 

Casos: 18

Wysłany: 2015-03-05, 16:15   

"Coaching tao" i "Sekret" to książki, które pochłonęłam bardzo szybko! Już jak coś w tym stylu wpada mi w ręce to oderwać się nie mogę :P

A "Siłę serca" właśnie niedawno zaczęłam czytać! Jak zobaczyłam, że jest tu sporo Coelho to już od razu wiedziałam, że to coś dla mnie :D

Hanys1 
Hanys

Casos: 72

Wysłany: 2015-03-06, 17:04   

Cytat
Ance- Siła serca, to może bardziej takie humanistyczne podejście do tematu, niby serca, ale pod tym sercem kryją się bardziej rozważania o sens życia w ogóle. Żeby odkrywać siebie itd. to wszystko poparte jest nazwiskami kilkunastu współczesnych myślicieli.

Jak humanistyczne to w sam raz dla mnei, w końcu ja humanistka - serio. Zainteresowałam się tym tytułem, tym bardziej, ze kilku współautorów znam, jak Coelho, Tolle czy Allende

jusia87 

Casos: 1242

Wysłany: 2015-03-22, 12:16   

"Ostatni wykład" - R. Pausch

Figifeta 

Casos: 18

Wysłany: 2015-04-01, 12:03   

Hanys - dla mnie ta książka to była kopalnia przemyśleń! Sporo nazwisk znałam tak jak ty, ale też sporo nowych poznałam. Książka pokazuje jak ważne jest słuchanie siebie, swego serca i odnalezienie tego co się naprawdę liczy. Oprócz Siły serca w tym klimacie było dla mnie też Przebudzenie. To książki, które otwierają oczy na to co ważne.

hipsterka 

Casos: 286

Wysłany: 2015-07-12, 08:53   

Właśnie mam Sekret na półce przy łóżku do czytania, ale zgodzę się z tym, że wszystko jest tam strasznie pokrętnie wyjaśnione

meta 

Casos: 1470

Wysłany: 2015-07-15, 21:26   

Książka, która zmienia życie? Na pewno "Oskar i Pani Róża".

Kostropaty 

Casos: 668

Wysłany: 2017-08-26, 21:42   

Chyba żadna książka nie zmieniła mojego życia.

E-lizzz 
Mistrz

Casos: 20

Wysłany: 2017-10-16, 10:15   

Tak jak Fircylka polecam Wam potęgę podświadomości - książka, którą trzeba przeczytać w życiu co najmniej raz. Ja jedna lekturę mam już za sobą, ale muszę sobie ja odświeżyć :)

sponer 

Casos: 140

Wysłany: 2017-11-28, 23:17   

Powiem Wam, że świetne propozycje dajecie, ja mogę polecić wam fajną stronę skoro lubicie czytać https://www.granice.pl , naprawde fajny portal o literaturze. Można kupić fajne rzeczy, poczytać recenzje nim zacznie czytać się książkę, by stwierdzić czy warto.

Odpowiedz do tematu