Menu
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy Lista Przebojów   Rejestracja   Profil   Zaloguj 
Rozmowy na temat wszystkich waznych spraw dotyczacych ekipy oraz forum. [Widoczne tylko dla ekipy forum] Dyskusje na temat telefonów komórkowych, palmtopów i nawigacji satelitarnych. Który jest najlepszy i dlaczego? Jezeli zajmujesz sie grafika to miejsce w którym mozesz pochwalic sie swoimi pracami. A takze poprosic o jej wykonanie. Wszystko na temat tworzenia stron internetowych problemy, pytania itp… Wszystko co jest zwiazane z systemami operacyjnymi problemy, pytania itp… Rozmowy na temat tego co i gdzie kupic. Doradzamy oraz pytamy. Dyskusje na temat programów. Który jest najlepszy i dlaczego. Chcesz cos kupic, sprzedac lub zamienic to jest wlasnie miejsce dla Ciebie. [Automatyczne czyszczenie co 30 dni] Wszystko co nas smieszy i rozbawia do lez. Tutaj znajdziesz smieszne zdjecia, gry, filmy i wiele innych. Kon by sie usmial. Forumowe gry i zabawy typu skojarzenia itd… Rozmowy o tym co nigdzie indziej nie pasuje. Chcialbys pomnozyc swoje pieniadze? Chcesz sie dowiedziec jak to zrobic? Lubisz obstawiac? To jest wlasnie forum dla Ciebie! Rozmyslania i przemyslenia na rózne tematy. Dyskusje na temat wydarzen w swiecie polityki w Polsce oraz na Swiecie. Rozmowy na temat ubran, subkultur i stylach zycia. Delikatne rozmowy na temat religii oraz wiary. To co uczniowe lubia najbardziej dyskusje na temat szkoly i nauki. Zdanie kobiet i mezczyzn na pewne tematy ;) Masz problem, chcesz sie z czegos zwierzyc ?? Albo pochwalic ? Poplotkowac? Po prostu napisz. Masz problem, chcesz sie z czegos zwierzyc ?? Albo pochwalic ? Poplotkowac? Po prostu napisz. Dyskusje na temat milosci i przyjazni. Dyskusje na temat uzywek i nalogów. Forum na którym mozemy sie dzielic wrazeniami z podrózy pomiedzy soba. Tutaj odkryjesz tajemnice zjawisk paranormalnych. Lubisz gotowac, eksperymentowac w kuchni? Pochwal sie swoimi osiagnieciami w tej dziedzinie. Dzial dla milosników koni mechanicznych. Tutaj mozesz sie pochwalic swoim Sport to zdrowie! Rozmowy o wydarzeniach sportowych. Wszystko na temat ksiazek, poezji i innych gatunków literackich. Rozmowy na temat swiata filmów, wydarzen filmowych i nowosci. Rozmowy na temat muzyki, imprez, wykonawców i sprzetu muzycznego. Dyskusje na temat gier komputerowych lub konsolowych. Forum dla prawdziwych Vipów. Jestes tutaj nowy? Chcesz poznac nowych ludzi? Napisz kilka slów o Sobie. Konkursy z nagrodami organizowane przez administracje forum. Jesli masz pytanie, sugestie lub problem dotyczacy forum badz jego uzytkowników napisz o tym! Wszystkie wazne informacje i nowosci dotyczace forum oraz jego uzytkowników.

Poprzedni temat «» Następny temat
Hip-Hop
Autor Wiadomość
Aina 
Chrobry ;]

Casos: 386
Medale: Brak

Wysłany: 2009-12-26, 16:36   

Rap, hmm... gatunek, którego fanką nie jestem. Nigdy zbytnio mi nie podchodziła ta muzyka, aczkolwiek czasem zdarzy się jakiś ciekawy kawałek. Jedynym wyjątkiem jest Fabri Fibra. Jedyny raper, którego słucham i nawet lubię. Jest taki inny.

*Anna* 
..::Anna K-A::...

Casos: 90

Wysłany: 2010-01-08, 22:03   

Prawdziwi miłośnicy Rapu inaczej odbierają muzykę, zwykli słuchacze jako zasady,pewne reguły ... W rapie trzeba umieć wyrazić siebie takie moje zdanie,a nie zasadę bytu ;) Rap to pewien styl,muzyka,przekaz ... Trzeba umieć słuchać,a nie wyłapytać zasady.
Takie moje zdanie. Pozdro

byforce 
KDX Squad crew

Casos: 24

Wysłany: 2010-01-12, 11:24   

Cała kultura hip-hopowa ogólnie źle się kojarzy. Bo zwykły kowalski który tego słucha, nie stara się zrozumieć tekstu, za to słyszy wulgaryzmy i ogólnie dołujące teksty. Obecny polski hip-hop jest bardzo komercyjny i nie przypomina już tego z lat 90', chociaż są jeszcze raperzy którzy robią właśnie tracki całkowicie po swojemu i nie zależnie, ale to nie jest dla mas. Gdy ja zacząłem się edukować to polski hip-hop był w rozkwicie, i wkrótce po tym znikły zaczęły znikać dobre grupy hip-hopowe.
Wole posłuchać winyli 3-X-Klan czy Łona, niż mp3 TeDe czy Firmy.

Kabaczek 
69 Group

Casos: 4416
Medale: 1 (Zobacz więcej...)
Użytkownik Miesiąca(:Ilość 1)

Wysłany: 2010-01-12, 15:07   

Cytat
obecny polski hip-hop jest bardzo komercyjny

Jak może być coś komercyjne gdy opiera się na podziemiu ?

Lechoo91 
z benzyną we krwi

Casos: 1118

Wysłany: 2010-01-12, 16:19   Re: Hip-Hop

Cytat
Muzyka słuchana przez dużą cześć młodzieży. Jest uważana za muzyka złą , za muzykę która nie ma przekazu... Uważa się, że ludzie którzy ją wykonują są osobami z nałogami, którzy stoczą się na dno... Ja się z tym absolutnie nie zgadzam jakie jest wasze zdanie ?

Nie słucham tego, to nie jest muzyka...

Muzykę klasyfikuję na mniej więcej tych zasadach:
- rytm
- melodia
- harmonia
- artykulacja
- dynamika
- kolorystyka / barwa
- agogika
- forma
- akustyka

Hip-Hop to jest dla mnie sama treść, jakieś przesłanie.
Czasem jest jak najbardziej trafione i prawdziwe (np. WWO - mogę wszystko)
A czasami są to zwykłe bzdury i czyjeś subiektywne poglądy.

Nie lubię "tego" słuchać bo nie jestem słuchowcem, dociera do mnie niezrozumiała posklejana ściana tekstu, wolę sobie to przeczytać, ta "muzyka" nie wprowadza mnie w żaden nastrój, ani żadnego nie potęguje...
A jej nadmiar mnie denerwuje i rozdrażnia...

Moja ulubiona muzyka to taka którą mogę słuchać podziwiając widoki zza samochodowej szyby, która się zlewa z otoczeniem, która potrafi sterować moimi emocjami :)

byforce 
KDX Squad crew

Wysłany: 2010-01-12, 16:50   

Cytat
Cytat
obecny polski hip-hop jest bardzo komercyjny

Jak może być coś komercyjne gdy opiera się na podziemiu ?

Podkreślam obecny, oczywiście są tacy co wydają nie zależnie, tzw. "nielegal"

Kabaczek 
69 Group

Wysłany: 2010-01-12, 19:10   

Cytat
tzw. nielegal

No i właśnie na tym opiera się dzisiejszy rap :)
Widzisz dla Ciebie rap to zapewne Ci o których najgłośniej a dla mnie to też Ci co mało po nich słychać np TeZet :)
I dlatego postrzegasz dzisiejszy rap jako komercja :)

byforce 
KDX Squad crew

Wysłany: 2010-01-12, 19:27   

Dla mnie rap to cześć subkultury hip-hopowej, i bardziej wole klasyki niż nowości np. 3-X-Klan, PFK, Łona
Każdy ma swój gust...

Kabaczek 
69 Group

Wysłany: 2010-01-12, 19:38   

Cytat
Dla mnie rap to cześć subkultury hip-hopowej, i bardziej wole klasyki niż nowości np. 3-X-Klan, PFK, Łona
Każdy ma swój gust...

Ja rozumiem ale mi chodzi mi że wszystkie są znane "wypromowane" a tych z podziemia to nie za bardzo słuchasz widzę i nazywasz rap komercyjnym :)

byforce 
KDX Squad crew

Wysłany: 2010-01-12, 22:13   

Komercją nazwę jeżeli ktoś zrobi nakład w 50 tyś i stwierdzi że to dobry interes, przy tym nagra reklamę, wystąpi na 50 koncertach, po wydaniu kilku płyt zmieni styl, i za to wszystko zbierze niezłą kasę.

Wypromowana marka która nie ma nic wspólnego z pierwotnym zamierzeniem, tylko niektórzy robią to co zawsze.

Szymuś 

Casos: 444

Wysłany: 2010-01-13, 20:21   

byforce, zmiana stylu czasem wychodzi na dobre, uwierz mi ;)

Kabaczek 
69 Group

Wysłany: 2010-01-13, 20:50   

Cytat
Komercją nazwę jeżeli ktoś zrobi nakład w 50 tyś i stwierdzi że to dobry interes, przy tym nagra reklamę, wystąpi na 50 koncertach, po wydaniu kilku płyt zmieni styl, i za to wszystko zbierze niezłą kasę.

Wypromowana marka która nie ma nic wspólnego z pierwotnym zamierzeniem, tylko niektórzy robią to co zawsze.

A jakiś przykład ? :)

KnifeInAwife 
bóg

Casos: 58

Wysłany: 2010-02-20, 13:25   

Słoń,Necro i można zamknąć ten temat.

szczecintomek 

Casos: 34

Wysłany: 2010-03-01, 22:08   

z całej kultury Hip-Hop podoba i mi się podkategoria :P

rap muzyka ,ale tylko Polska i wybrana ;-)

musi mieć przekaz

Dewiant 
KuKluxKlan.

Casos: 343

Wysłany: 2010-11-10, 15:38   

Szymuś,
Na pewno nie w przypadku Kaliber 44.
Owszem "W 63 minuty dookoła świata" ma swój niepowtarzalny urok, aczkolwiek o wiele bardziej cenię "Księgę Tajemniczą. Prolog"
Brakuje mi tego cudownego Hardcore-Psycho Rapu.
Słuchania jak Magik wrzeszczy do majka wymawiający "ygrek" zamiast "i".

KuKluxKlan.

Odpowiedz do tematu