Menu
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy Lista Przebojów   Rejestracja   Profil   Zaloguj 
Rozmowy na temat wszystkich waznych spraw dotyczacych ekipy oraz forum. [Widoczne tylko dla ekipy forum] Dyskusje na temat telefonów komórkowych, palmtopów i nawigacji satelitarnych. Który jest najlepszy i dlaczego? Jezeli zajmujesz sie grafika to miejsce w którym mozesz pochwalic sie swoimi pracami. A takze poprosic o jej wykonanie. Wszystko na temat tworzenia stron internetowych problemy, pytania itp… Wszystko co jest zwiazane z systemami operacyjnymi problemy, pytania itp… Rozmowy na temat tego co i gdzie kupic. Doradzamy oraz pytamy. Dyskusje na temat programów. Który jest najlepszy i dlaczego. Chcesz cos kupic, sprzedac lub zamienic to jest wlasnie miejsce dla Ciebie. [Automatyczne czyszczenie co 30 dni] Wszystko co nas smieszy i rozbawia do lez. Tutaj znajdziesz smieszne zdjecia, gry, filmy i wiele innych. Kon by sie usmial. Forumowe gry i zabawy typu skojarzenia itd… Rozmowy o tym co nigdzie indziej nie pasuje. Chcialbys pomnozyc swoje pieniadze? Chcesz sie dowiedziec jak to zrobic? Lubisz obstawiac? To jest wlasnie forum dla Ciebie! Rozmyslania i przemyslenia na rózne tematy. Dyskusje na temat wydarzen w swiecie polityki w Polsce oraz na Swiecie. Rozmowy na temat ubran, subkultur i stylach zycia. Delikatne rozmowy na temat religii oraz wiary. To co uczniowe lubia najbardziej dyskusje na temat szkoly i nauki. Zdanie kobiet i mezczyzn na pewne tematy ;) Masz problem, chcesz sie z czegos zwierzyc ?? Albo pochwalic ? Poplotkowac? Po prostu napisz. Masz problem, chcesz sie z czegos zwierzyc ?? Albo pochwalic ? Poplotkowac? Po prostu napisz. Dyskusje na temat milosci i przyjazni. Dyskusje na temat uzywek i nalogów. Forum na którym mozemy sie dzielic wrazeniami z podrózy pomiedzy soba. Tutaj odkryjesz tajemnice zjawisk paranormalnych. Lubisz gotowac, eksperymentowac w kuchni? Pochwal sie swoimi osiagnieciami w tej dziedzinie. Dzial dla milosników koni mechanicznych. Tutaj mozesz sie pochwalic swoim Sport to zdrowie! Rozmowy o wydarzeniach sportowych. Wszystko na temat ksiazek, poezji i innych gatunków literackich. Rozmowy na temat swiata filmów, wydarzen filmowych i nowosci. Rozmowy na temat muzyki, imprez, wykonawców i sprzetu muzycznego. Dyskusje na temat gier komputerowych lub konsolowych. Forum dla prawdziwych Vipów. Jestes tutaj nowy? Chcesz poznac nowych ludzi? Napisz kilka slów o Sobie. Konkursy z nagrodami organizowane przez administracje forum. Jesli masz pytanie, sugestie lub problem dotyczacy forum badz jego uzytkowników napisz o tym! Wszystkie wazne informacje i nowosci dotyczace forum oraz jego uzytkowników.

Poprzedni temat «» Następny temat
Konsole
Autor Wiadomość
Alucard 
I'm bird of Hermes

Casos: 244
Medale: Brak

Wysłany: 2009-01-06, 11:15   

Ja mam ps3 i rzeczywiście musiałem sobie monitor dokupić, ale w końcu i tak tzreba kiedyś sobie lcd zorganizować, a nie na kineskopowym grać ;p
więc udało mi się upiec 2 pieczenie na jednym ogniu z tym monitorem, bo wziąłem monitor z wdudowanym tunetem telewizyjnym czyli jest w sumie telewizorem :D

Co do gier to podoba mi się że nie musze się nartwić o wymagania i to jest chyba największy plus ;]
Poza tym na ps3 nie ma jeszcze emulatorów, a grafika chodzi na maxie, w kompie raczej nie jest lepiej zwłaszcza jeśli gra jest zrobiona w 720p albo najlepiej 1080p i nie musze dopłacać do niektórych rzeczy jak w przypadku x-boxa 360 no i nie wala mi się nigdzie zasilacz, tylko dwa kabelki i jest spoko :)
A co do funkcjonalności to można bez większego bólu podłączyć klawiaturę i myszkę orza wgrać linuxa, więc w zasadzie można przerobić konsole na komputer z zastosowaniami czysto biurowymi.
Przeglądarka internetowa tez jest niezła, co prawda może trochę dłużej się ładuje niż normalnie, ale to nie po to podłączamy internet do konsoli ;p
Dysk w prawdzie będe musiał wymienić na większy, ale to wszystko no i można zawsze podłączyć przez wifi PSP, które robi za zdalne sterowanie ^^

zyglarz 
Z Własnej Bajki

Casos: 410

Wysłany: 2009-01-06, 16:32   

Cytat
nie musze dopłacać do niektórych rzeczy jak w przypadku x-boxa 360

tzn. jakich ?xD

Alucard 
I'm bird of Hermes

Wysłany: 2009-01-06, 18:33   

zyglarz

Tzn nie muszę płacić za to żebym mógł sobie z playstation network korzystać, bo xbox 360 chyba ma abonament jeśli mnie pamięć nie myli...
poza tym nie muszę sobie dokupować opcjonalnie zestawu do wifi, bo ps3 ma go wbudowany... i nie muszę kupować pada radiowego bo mam w zestawie, poza tym jest całkiem sporo sprzętu, który można dokupić do xboxa 360, ale szczerze się tym dokładnie nie interesowałem, większość z nich to może i dodatki niekoniecznie potrzebne do gry, ale jeśli się płaci za konsolę już prawie tysiąc złotych i mamy XXI wiek to część z rzeczy które możemy sobie dokupić powinny być na wyposażeniu podstawowym, nie sądzisz?
Weźmy na przykład pady... kable są dość irytujące... a żeby się ich pozbyć musisz sobie kupić specjalny akumulatorek... który kosztuje jakieś 80 zł, czyli za tę cenę masz już 2/3 nowego pada do ps3. Normalnie masz baterie inaczej możesz się ich pozbyć kupując nowego pada.

A no i jest jeszcze kwestia HD DVD, musisz sobie kupić osobny napęd podłączany do xboxa... o blu-ray zapomnij na razie w ogóle ps3 ma blu-ray wbudowany więc jak sobie wszystko pododajesz to wyjdzie Tobie że ps3 wcale nie jest tak bardzo droższy od xboxa
xD
Jedyny minus jest taki że na xboxie można grać w pirackie gry a na ps3 nie... ale nie trzeba płacić abonamentu jeśli chcesz mieć do wszystkiego dostęp, w sieci xboxowej natomiast musisz za to płacić
w ps3 store płacisz tylko gdy chcesz ściągnąć przez net gry lub dodatki do gier, ale to już jest decyzja dewelopera gry a nie sony czy musisz za to płacić czy nie.
Ostatnio zmieniony przez Alucard 2009-01-06, 20:58, w całości zmieniany 1 raz  

tobiasty 

Casos: 3292

Wysłany: 2009-01-06, 19:06   

Cytat
zyglarz

Tzn nie muszę płacić za to żebym mógł sobie z playstation network korzystać, bo xbox 360 chyba ma abonament jeśli mnie pamięć nie myli...
poza tym nie muszę sobie dokupować opcjonalnie zestawu do wifi, bo ps3 ma go wbudowany... i nie muszę kupować pada radiowego bo mam w zestawie, poza tym jest całkiem sporo sprzętu, który można dokupić do xboxa 360, ale szczerze się tym dokładnie nie interesowałem, większość z nich to może i dodatki niekoniecznie potrzebne do gry, ale jeśli się płaci za konsolę już prawie tysiąc złotych i mamy XIX wiek to część z rzeczy które możemy sobie dokupić powinny być na wyposażeniu podstawowym, nie sądzisz?
Weźmy na przykład pady... kable są dość irytujące... a żeby się ich pozbyć musisz sobie kupić specjalny akumulatorek... który kosztuje jakieś 80 zł, czyli za tę cenę masz już 2/3 nowego pada do ps3. Normalnie masz baterie inaczej możesz się ich pozbyć kupując nowego pada.

A no i jest jeszcze kwestia HD DVD, musisz sobie kupić osobny napęd podłączany do xboxa... o blu-ray zapomnij na razie w ogóle ps3 ma blu-ray wbudowany więc jak sobie wszystko pododajesz to wyjdzie Tobie że ps3 wcale nie jest tak bardzo droższy od xboxa
xD
Jedyny minus jest taki że na xboxie można grać w pirackie gry a na ps3 nie... ale nie trzeba płacić abonamentu jeśli chcesz mieć do wszystkiego dostęp w sieci xboxowej
w ps3 store płacisz tylko gdy chcesz ściągnąć przez net gry lub dodatki do gier, ale to już jest decyzja dewelopera gry a nie sony czy musisz za to płacić czy nie.

W tych pierwszych 360 byly pady na kablu ;) Teraz w kazdym sa bezprzewodowe i chodza na akumulatorach grubosci paluszka (jak sie nie myle AAA), co do abonamentu to prawda trzeba placic, a wifi nie kazdy uzywa mozna tez na kablu zapiac :P A jesli chodzi o akcesoria to jedynie przydaje sie kierownica ktora tez nie jest wymagana bo przeciez gitara jest tylko do guitar hero ktora tez trzeba miec do ps3 ^^ A jesli chodzi o to piractwo to policz koszty oryginalnych gier a tych w ktore pograsz po necie to i tak taniej wyjdzie na piratach grac i kupowac ten abonament :P

Alucard 
I'm bird of Hermes

Wysłany: 2009-01-06, 20:57   

Cytat
W tych pierwszych 360 byly pady na kablu ;) Teraz w kazdym sa bezprzewodowe i chodza na akumulatorach grubosci paluszka (jak sie nie myle AAA), co do abonamentu to prawda trzeba placic, a wifi nie kazdy uzywa mozna tez na kablu zapiac :P A jesli chodzi o akcesoria to jedynie przydaje sie kierownica ktora tez nie jest wymagana bo przeciez gitara jest tylko do guitar hero ktora tez trzeba miec do ps3 ^^ A jesli chodzi o to piractwo to policz koszty oryginalnych gier a tych w ktore pograsz po necie to i tak taniej wyjdzie na piratach grac i kupowac ten abonament :P

Dobrze były pady na kablu, a do psa były sixaxisy bez przewodowe, potem do xboxa zrobili bezprzewodowe a do psa wyszły nowe pady dual shock 3 ;P
a co do ładowania to jak się ładuje te akumulatorki w padach xboxa w stacji dokującej? czy wystarczy podpiąć kabe li można grać?
a wifi jasne że można kablem zastąpić, ale przyznasz że lepiej by było gdyby xbox miał wifi jednak wbudowane a nie że jak komuś potrzeba to musi dopłacać...
Ja powiedziałem obiektywnie że ps3 jest lepiej wyposażony, bo nic nie muszę dokupować i mam wszystko w jednym zestawie, nie chodziło mi o to że do xboxa trzeba te części dokupić, oczywiście można się bez nich obejść...jednak każdy chyba by wolał je mieć na wyposażeniu fabrycznym anie jako akcesoria za dopłatą, nie sądzisz? ;>
A co do napędu, to nic nie powiesz? Napęd się nie przydaje lepszy na razie niż dvd... ale mimo wszystko dla mnie to duży minus że musiałbym sobie osobno lepszy napęd do konsoli dokupić ;p
Wiesz to moja osobista opinia i powiedziałem że "nie muszę dopłacać do niektórych rzeczy jak w przypadku xboxa"; zyglarz zapytał co miałem na myśli i powiedziałem mniej więcej o co mi chodziło, po prostu gdybym chciał mieć tak samo wyposażonego xboxa jak ps3jest fabrycznie wyposażony to bym musiał parę rzeczy dokupić i jeszcze płacić abonament (tego w ogóle nie rozumiem) a nie podoba mi się taka polityka microsoftu... znacznie bym wolał żeby cena xboxa była może i wyższa ale żeby wszystko było w zestawie, wiem że może dla niektórych wtedy konsola byłaby może i droga, ale przecież do tej pory są wersje tańsze xboxa jak arcade ;)

A co do gier no cóż jeśli chodzi o oryginalne to różnicy dużej w cenie nie ma, już prędzej jest w tytułach... a jeśli tutaj rozważasz piraty, no to rzeczywiście taniej wychodzi jak zawsze ale to nie jest odpowiedni argument odnośnie mojej wypowiedzi bo ja mówiłem o sprzęcie jako takim... nie miałem na myśli gier pisząc że do xboxa muszę do pewnych rzeczy dopłacić.
a co do abonamentu i piratów to słyszałem że microsoft blokuje konto jak wykryje piracka wersję gry, choć to tylko mi się obiło o uszy i nie wiem czy to prawda, więc wtedy po necie sobie nie pograsz, jeśli tak jest xD
Przyznam Ci rację że jak sobie policzę koszty gier oryginalnych i piratów to xbox wychodzi tańszy w graniu że tak powiem.
Ale licząc ceny dodatków do xboxa by miał takie samo wyposażenie to też ceny ps3 i xboxa są podobne ;p

tobiasty 

Wysłany: 2009-01-07, 07:11   

Cytat
Cytat

Dobrze były pady na kablu, a do psa były sixaxisy bez przewodowe, potem do xboxa zrobili bezprzewodowe a do psa wyszły nowe pady dual shock 3 ;P
a co do ładowania to jak się ładuje te akumulatorki w padach xboxa w stacji dokującej? czy wystarczy podpiąć kabe li można grać?
a wifi jasne że można kablem zastąpić, ale przyznasz że lepiej by było gdyby xbox miał wifi jednak wbudowane a nie że jak komuś potrzeba to musi dopłacać...
Ja powiedziałem obiektywnie że ps3 jest lepiej wyposażony, bo nic nie muszę dokupować i mam wszystko w jednym zestawie, nie chodziło mi o to że do xboxa trzeba te części dokupić, oczywiście można się bez nich obejść...jednak każdy chyba by wolał je mieć na wyposażeniu fabrycznym anie jako akcesoria za dopłatą, nie sądzisz? ;>
A co do napędu, to nic nie powiesz? Napęd się nie przydaje lepszy na razie niż dvd... ale mimo wszystko dla mnie to duży minus że musiałbym sobie osobno lepszy napęd do konsoli dokupić ;p
Wiesz to moja osobista opinia i powiedziałem że nie muszę dopłacać do niektórych rzeczy jak w przypadku xboxa; zyglarz zapytał co miałem na myśli i powiedziałem mniej więcej o co mi chodziło, po prostu gdybym chciał mieć tak samo wyposażonego xboxa jak ps3jest fabrycznie wyposażony to bym musiał parę rzeczy dokupić i jeszcze płacić abonament (tego w ogóle nie rozumiem) a nie podoba mi się taka polityka microsoftu... znacznie bym wolał żeby cena xboxa była może i wyższa ale żeby wszystko było w zestawie, wiem że może dla niektórych wtedy konsola byłaby może i droga, ale przecież do tej pory są wersje tańsze xboxa jak arcade ;)

A co do gier no cóż jeśli chodzi o oryginalne to różnicy dużej w cenie nie ma, już prędzej jest w tytułach... a jeśli tutaj rozważasz piraty, no to rzeczywiście taniej wychodzi jak zawsze ale to nie jest odpowiedni argument odnośnie mojej wypowiedzi bo ja mówiłem o sprzęcie jako takim... nie miałem na myśli gier pisząc że do xboxa muszę do pewnych rzeczy dopłacić.
a co do abonamentu i piratów to słyszałem że microsoft blokuje konto jak wykryje piracka wersję gry, choć to tylko mi się obiło o uszy i nie wiem czy to prawda, więc wtedy po necie sobie nie pograsz, jeśli tak jest xD
Przyznam Ci rację że jak sobie policzę koszty gier oryginalnych i piratów to xbox wychodzi tańszy w graniu że tak powiem.
Ale licząc ceny dodatków do xboxa by miał takie samo wyposażenie to też ceny ps3 i xboxa są podobne ;p

Niby banuje jak ktos ma sflashowany naped, ale jak jedziesz na iExtreme to chyba juz mozna grac na piratach ;) Prawda jest taka ze x360 i PS3 to niby konsole tej samej generacji ale nie do konca :D Bo jakby nie bylo x360 wyszedl chyba rok albo dwa wczesniej ;)

Alucard 
I'm bird of Hermes

Wysłany: 2009-01-07, 16:46   

Cytat
Bo jakby nie bylo x360 wyszedl chyba rok albo dwa wczesniej ;)

Racja racja, ale potem wyszły nowe "wersje" (albo wydania, no ciężko ująć) xboxa i mogli już w tych najdroższych wmontować napęd hd dvd a jednak tego nie zrobili xD

zyglarz 
Z Własnej Bajki

Wysłany: 2009-01-07, 20:19   

xbox 360 ma o wiele więcej gier co do wifi to jest wbudowane o ile mi wiadomo ... ale za abonament jesli chodzi o LIVE to trzeba placic ... ale niedlugo ma zostac zniesiony xD
PS3 wyszedł o wiele później dlatego ma lepsze wyposazenie ... ale co z tego skoro gry na x'ie wygladaja lepiej o dzialaja plynniej ! wiele gier ktore sa na obydwie platformy lepiej wypadaja na x360 i temu nie zaprzeczysz ;]

Dokupic do x'a musialem jedynie baterie li-jon oraz gitare do GH/rockband nic wiecej : )

Alucard 
I'm bird of Hermes

Wysłany: 2009-01-08, 06:58   

Cytat
x'ie wygladaja lepiej o dzialaja plynniej ! wiele gier ktore sa na obydwie platformy lepiej wypadaja na x360 i temu nie zaprzeczysz

a jasne że zaprzeczę ;p
wcale gry na x'ie nie wyglądają lepiej, w zasadzie różnicy nie ma w płynności, a co do wyglądu, to może lepiej działają te, które są zrobione przez microsoft albo firmy, które z nim współpracują ;p
co masz na myśli mówiąc że wyglądają lepiej, to dość ogólnikowe pojęcie możesz podać jakiś przykład takiej gry?

zyglarz 
Z Własnej Bajki

Wysłany: 2009-01-08, 13:45   

Cytat
Cytat
x'ie wygladaja lepiej o dzialaja plynniej ! wiele gier ktore sa na obydwie platformy lepiej wypadaja na x360 i temu nie zaprzeczysz

a jasne że zaprzeczę ;p
wcale gry na x'ie nie wyglądają lepiej, w zasadzie różnicy nie ma w płynności, a co do wyglądu, to może lepiej działają te, które są zrobione przez microsoft albo firmy, które z nim współpracują ;p
co masz na myśli mówiąc że wyglądają lepiej, to dość ogólnikowe pojęcie możesz podać jakiś przykład takiej gry?

Pewnie ! Devil May Cry 4 ! :) Na necie jest wiele filmików potwierdzających moje zdanie ;]
Nie ma różnicy w płynności ? przeczytaj kilka recenzji gier na ps3 i x'a360 ... nie raz zdarzylo sie iz ps3 otrzymal " - " za skoki w grywalności

Alucard 
I'm bird of Hermes

Wysłany: 2009-01-10, 21:32   

Cytat
Pewnie ! Devil May Cry 4 ! :) Na necie jest wiele filmików potwierdzających moje zdanie ;]

Nie musisz nadużywać funkcji wykrzyknika, bo Twoje posty nabierają bardziej agresywnego charakteru i może mimo iż Ci się wydaje że w ten sposób Twoje argumenty mają większa siłę przebicia to się mylisz.

Co do DMC4 to obejrzałem sobie parę filmików, wiesz znalazłem też głosy mówiące że nie widać różnicy w grafice, co mnie jednak zaciekawiło, a na co pewnie Ty może nie zwróciłeś uwagi to fakt że takie testy często są robione na komponentowych kablach w związku z czym jesli chodzi tobie o porównanie wyglądu grafiki to sama idea takiego porównania spala na panewce ;p przecież xbox jest zrobiony z myślą właśnie o tym żeby uzyskać jak najwyższą jakość grafiki przy połączeniu takim kablem natomiast ps3 jest robiony z myślą o najwyższej jakości grafiki uzyskanej dzięki hdmi.

Cytat
Nie ma różnicy w płynności ? przeczytaj kilka recenzji gier na ps3 i x'a360 ... nie raz zdarzylo sie iz ps3 otrzymal - za skoki w grywalności

Co do tej części Twojej wypowiedzi, to dla mnie płynność nie jest równa grywalności.
Płynność oznacza bardziej to czy gra laguje czy nie a grywalność jest pojęciem szerszym, choć oczywiście przyznam Ci rację że w przypadku tej samej gry na różne konsole powinna być zbliżona. Ale jak już mówiłem to wiele zależy od tego czy gra była robiona z myślą o ps3 czy xbox'ie. I wiesz jest naprawdę sporo recenzji gier na ps3 lub xboxa więc byłbym zobowiązany gdybyś mi podał link, bo potem mi zarzucisz że nie przeczytałem tego co miałeś na myśli, a ja mówiąc szczerze nie mam czasu by przeczytać wszystkie recenzje, poza tym przecież i tak nie mówię że wszystkie gry są lepsze na ps3, natomiast z tego co Ty piszesz mogłoby tak wynikać.
Co do grafiki myślę że powinieneś też zwrócić uwagę na wygląd Gran Turismo w jakości HD na ps3 ;)
http://pl.youtube.com/wat...feature=related

link tak gdybyś się zdecydował obejrzeć : )

Powiem tak grafika w jednych grach i ich grywalność jest lepsza na ps3 a w innych na xboxie, więc nie ma sensu się spierać o coś co jest oczywiste i zawsze tak było.
Co do DMC4 to ciężko mi powiedzieć, wiesz jednak wolałbym osobiście porównać niż patrzeć na jakieś filmiki, które i tak nie oddają w pełni wszystkich detali i wyglądu gry.
Ale z tym Twoim zdaniem że gry na ixe wyglądają lepiej się nie zgodzę,bo tak nie jest część wygląda lepiej a część nie nawet gorzej, więc mimo iż ogólnie mówimy o konsolach to nie uogólniaj za bardzo w argumentacji, bo traci ona wtedy wiarygodność.
Pozdro.

tobiasty 

Wysłany: 2009-01-10, 21:47   

Cytat
przecież xbox jest zrobiony z myślą właśnie o tym żeby uzyskać jak najwyższą jakość grafiki przy połączeniu takim kablem natomiast

Zgodze sie ale wersja Arcade :P Pozniej w premium juz byly HDMI i teraz chyba nawet w tych najnowszych Arcade sa ;]

The Psychol 
Bebok xD

Casos: 542

Wysłany: 2009-01-11, 09:42   

O boże .. Chyba raczej nie załapie tematu

Alucard 
I'm bird of Hermes

Wysłany: 2009-01-18, 00:25   

Cytat
Zgodze sie ale wersja Arcade :P Pozniej w premium juz byly HDMI i teraz chyba nawet w tych najnowszych Arcade sa ;]

szczerze to nie wiem bo sie xboxem az tak nie interesuję, no ale skoro ma odtwarzac HD-DVD
to by wypadalo by kabel hdmi miał, tylko nie wiem jaka jest rozdzielczość... coś w stylu czy to jest FULL HD czy HD Ready xD

tobiasty 

Wysłany: 2009-01-18, 13:00   

Cytat
Cytat

szczerze to nie wiem bo sie xboxem az tak nie interesuję, no ale skoro ma odtwarzac HD-DVD
to by wypadalo by kabel hdmi miał, tylko nie wiem jaka jest rozdzielczość... coś w stylu czy to jest FULL HD czy HD Ready xD

Obsluguje Full HD ale z tego co sie orientuje to gierki sa robione w HD Ready zarowna na xboxa jak i na ps3 :P

Odpowiedz do tematu