Menu
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy Lista Przebojów   Rejestracja   Profil   Zaloguj 
Rozmowy na temat wszystkich waznych spraw dotyczacych ekipy oraz forum. [Widoczne tylko dla ekipy forum] Dyskusje na temat telefonów komórkowych, palmtopów i nawigacji satelitarnych. Który jest najlepszy i dlaczego? Jezeli zajmujesz sie grafika to miejsce w którym mozesz pochwalic sie swoimi pracami. A takze poprosic o jej wykonanie. Wszystko na temat tworzenia stron internetowych problemy, pytania itp… Wszystko co jest zwiazane z systemami operacyjnymi problemy, pytania itp… Rozmowy na temat tego co i gdzie kupic. Doradzamy oraz pytamy. Dyskusje na temat programów. Który jest najlepszy i dlaczego. Chcesz cos kupic, sprzedac lub zamienic to jest wlasnie miejsce dla Ciebie. [Automatyczne czyszczenie co 30 dni] Wszystko co nas smieszy i rozbawia do lez. Tutaj znajdziesz smieszne zdjecia, gry, filmy i wiele innych. Kon by sie usmial. Forumowe gry i zabawy typu skojarzenia itd… Rozmowy o tym co nigdzie indziej nie pasuje. Chcialbys pomnozyc swoje pieniadze? Chcesz sie dowiedziec jak to zrobic? Lubisz obstawiac? To jest wlasnie forum dla Ciebie! Rozmyslania i przemyslenia na rózne tematy. Dyskusje na temat wydarzen w swiecie polityki w Polsce oraz na Swiecie. Rozmowy na temat ubran, subkultur i stylach zycia. Delikatne rozmowy na temat religii oraz wiary. To co uczniowe lubia najbardziej dyskusje na temat szkoly i nauki. Zdanie kobiet i mezczyzn na pewne tematy ;) Masz problem, chcesz sie z czegos zwierzyc ?? Albo pochwalic ? Poplotkowac? Po prostu napisz. Masz problem, chcesz sie z czegos zwierzyc ?? Albo pochwalic ? Poplotkowac? Po prostu napisz. Dyskusje na temat milosci i przyjazni. Dyskusje na temat uzywek i nalogów. Forum na którym mozemy sie dzielic wrazeniami z podrózy pomiedzy soba. Tutaj odkryjesz tajemnice zjawisk paranormalnych. Lubisz gotowac, eksperymentowac w kuchni? Pochwal sie swoimi osiagnieciami w tej dziedzinie. Dzial dla milosników koni mechanicznych. Tutaj mozesz sie pochwalic swoim Sport to zdrowie! Rozmowy o wydarzeniach sportowych. Wszystko na temat ksiazek, poezji i innych gatunków literackich. Rozmowy na temat swiata filmów, wydarzen filmowych i nowosci. Rozmowy na temat muzyki, imprez, wykonawców i sprzetu muzycznego. Dyskusje na temat gier komputerowych lub konsolowych. Forum dla prawdziwych Vipów. Jestes tutaj nowy? Chcesz poznac nowych ludzi? Napisz kilka slów o Sobie. Konkursy z nagrodami organizowane przez administracje forum. Jesli masz pytanie, sugestie lub problem dotyczacy forum badz jego uzytkowników napisz o tym! Wszystkie wazne informacje i nowosci dotyczace forum oraz jego uzytkowników.

Poprzedni temat «» Następny temat
Chłopak nie chce z nią być bo...
Autor Wiadomość
miu 
vintage

Casos: 310
Medale: Brak

Wysłany: 2009-03-30, 18:36   

martine., Ty byłaś, a może on nie chce być. Nie obwiniajcie chłopaka tylko dlatego, że boi się być z chorą na cukrzycę dziewczyną.

Siiii. 

Casos: 5474
Medale: 2 (Zobacz więcej...)
Użytkownik Miesiąca(:Ilość 2)

Wysłany: 2009-03-30, 18:55   

Cytat
Nie obwiniajcie chłopaka tylko dlatego, że boi się być z chorą na cukrzycę dziewczyną
Teraz to wygląda wszystko tak jakby z tą laską było coś nie halo.. jakby była niepełnosprawna czy coś nie wiem miała za chwilę umierać.. ej wybacz ,ale co byś zrobiła koleś mówi Ci Kocham Cię i zawsze będę z Tobą.. a Ty Ja też ,ale muszę Ci coś powiedzieć i mówisz.. a on nagle.. Ty sorki ,ale wiesz to nie ma sensu..
wiesz co to po prostu coś dla mnie masakrycznego.. Ja staram się atakować problem a nie samego chłopaka bo to mógłby być każdy inny .. zachowanie jest po prostu nie na miejscu .

martine. 

Casos: 1405

Wysłany: 2009-03-30, 19:07   

miu, dla mnie po prostu to nie jest argument.

miu 
vintage

Wysłany: 2009-03-30, 20:36   

Rozpusta, człowiek z cukrzycą nie jest niepełnosprawny, ale zdajmy sobie sprawę z tego, że jest chory tak samo jak są chorzy na żółtaczkę, białaczkę, czy nawet grypę. W jednych przypadkach jest to zwykła choroba, choroba nieuleczalna, lub śmiertelna. Cukrzyca jest chorobą, która niszczy organizm i prędzej czy później, nie wszystkie, lecz są osoby, które mają na starość z nią problemy. Po drugie chłopak, który się spotyka z dziewczyną nie musi jej odrazu kochać, może ją lubić. Nie jest przywiązany do niej jak pies do słupa czekający aż pańcia wróci ze sklepu. To wy nie róbcie z niej kaleki, że chłopak ja "zostawił" bo ma cukrzyce, równie dobrze mógłby powiedzieć " no to pa" jakby dowiedział się, różnych innych rzeczy. martine., nie ma dla mnie argumentu "po prostu", wyrażam swoje zdanie i zawieram w tym swoje uzasadnienie dla tej sytuacji.

Siiii. 

Wysłany: 2009-03-30, 20:47   

Cytat
To wy nie róbcie z niej kaleki, że chłopak ja zostawił bo ma cukrzyce
To temu chłopcu najwidoczniej się tak wydaje.. bo z pewnością nie mi. A poza tym dokładnie z tego powodu ją zostawił więc to jest fakt a nie nawiązanie do tego ,że dziewczyna jest kaleką z naszego punktu widzenia. Tak czy inaczej jakby nie było każdy tego typu powód jest dla mnie śmieszny.. i kolejny raz potwierdza to teorię ,że ludzie boją się tego czego nie znają..

miu 
vintage

Wysłany: 2009-03-30, 20:52   

Zrozum, że ten chłopak może nie ma ochoty z nią być i tyle. Mamo, to przerasta moje możliwości jak to wytłumaczyć jeszcze logiczniej. Skąd wiesz, że mu się wydaje, że ona jest kaleką? A może on już miał doświadczenie z osobą, która jest chora na cukrzycę, mama, babcia, była dziewczyna? Nie wiesz tego. Co mają więc powiedzieć dziewczyny, których faceci rzucają, bo mają krzywe nogi, że też uważają ich za kaleki? Nie róbcie ofiary z tej dziewczyny, bo traktujecie ją jak kalekę. Mnie kiedyś zostawił chłopak bo mu się nie podobałam, bo byłam dla niego brzydsza niż jego była i co też miałam robić z siebie ofiarę, że mnie chłopak rzucił. Wszystkie dziewczyny cierpią i niestety tak się toczą losy ludzkie.

Siiii. 

Wysłany: 2009-03-30, 20:55   

Dobrze ja rozumiem nie musisz mi tutaj tłumaczyć. Po co wołasz mamę?
To Ty zrozum w końcu ,że ja wyrażam swoją opinie tylko i wyłącznie na temat tego jedynego powodu a nie setki innych powodów dla których się pary rozstają.. W temacie jest przedstawiona owa sytuacja i o nią mi wyłącznie chodzi.. i zakładam tak jak jest napisane. Jeżeli są jakieś inne powody czy coś to okej.. ,ale ja tu słyszę o tym.

miu 
vintage

Wysłany: 2009-03-30, 21:45   

Ale ja nie widzę niczego wyjątkowego w tym, że ją chłopak zostawił, bo ma cukrzycę. Trudno, zdarza się i nic na to nie poradzisz. Tej dziewczynie nie radzę go przyciągać do siebie na silę, bo się ośmieszy. nie ten to kolejny.

Sorbitol 
Chemiczna lanserka. xD

Casos: 4542

Wysłany: 2009-03-31, 12:59   

Widze, że ostra rozmowa się nawiązała. Więc opisuje co się dzieje 'u nas'.
On nigdy nie miał doczynienia z takim człowiekiem, strach zrobił swoje... Zaczyna się powoli układać, ale niestety nie w 100% tak jak byśmy tego chcieli. Chociaż... Spotykają się i w ogóle. Postanowiłam wytłumaczyć mu wszystko na swoim przykładzie... Nie będę opowiadać tutaj swoje historii, nie dziś. Może kiedyś. Chłopaka porządnie uświadomiłyśmy i dotrało, że ona nie umiera i przez najbliższe 10 lat nie ma tego zamiaru zrobić, chyba, ze z miłości do niego.

Szkoda, że Miu zrobiła z niej taką kalekę. Chyba słabo znasz cukrzycę. Mam przyjaciela który jest chory na cukrzyce od 14 lat. A ma teraz 19. Moja kumpelka ma już od 7 lat. Z takimi ludzmi trzeba się sptokać, a dopiero później mówić, że są kalekami. Nie czuje, że się jakoś specialnie od nas różnią. Tyle, ze muszą pamiętać o zmierzeniu cukru i zjedzeniu posiłku. Muszą pamiętać, że słodyczy jeść nie mogą za dużo. To nic specialnego. Jak dbasz o sobie to żadnych powikłań nie masz. Więc nie rozumiem dlaczego tak straszysz?

black genie 
Nulcia...

Casos: 178

Wysłany: 2009-03-31, 13:02   

JA myslę ze ludzie chorzy sa w ogole takjakby na marginesie wg niektorych ale to niprawda totak nie jest czlowiek chory potrzebuje bliskosci :)

miu 
vintage

Wysłany: 2009-03-31, 13:40   

niesforna., znam wystarczająco dużo chorych na cukrzycę. Są to już ludzie starsi... Nie robię z tej Twojej koleżanki kaleki, ale to osoba chora i trudno mówić, że jej organizm zachowuje się normalnie.

Sorbitol 
Chemiczna lanserka. xD

Casos: 4542

Wysłany: 2009-03-31, 18:05   

Cukrzyca typu 2 a typu 1 to dwie różne sprawy... Wierz mi.
Nie powinnaś starszych l;udzi do młodych porównywać..
Całkiem inne organizmy.

miu 
vintage

Wysłany: 2009-03-31, 18:38   

niesforna., przepraszam cię bardzo ale co ma cukrzyca typu 2 do starszych ludzi. Sa na nią chorzy zarówno młodzi jak i starsi. Poza tym ona też kiedyś będzie starszą osobą i nie wyleczy się z choroby.

Łobuziara 
uaaa.

Casos: 2196

Wysłany: 2009-04-01, 10:35   

Cytat
przepraszam cię bardzo ale co ma cukrzyca typu 2 do starszych ludzi. Sa na nią chorzy zarówno młodzi jak i starsi.

tylko calkiem inna jest reakcja organizmu mlodego na chorobe, a inna starszych ludzi.
Moja babcia choruje na cukrzyce i moja kolezanka... Nie ma porownania nawet.

Erich Maria Remarqe

miu 
vintage

Wysłany: 2009-04-01, 11:44   

LivelyA, ja rozumiem i staram się to wytłumaczyć. Proszę o dokładne przeczytanie tego co mam do powiedzenia. Powtórzę kilka wcześniej poruszanych kwestii, bo zauważyłam, że przez wiele osób zostały pominięte.

Zacznijmy od tego, że nie uważam osób chorych na cukrzycę jako kaleki, tylko jako osoby, które mają problem ze swoim organizmem. Fakt, jest kilka odmian cukrzycy, jedne poważniejsze, inne mniej. Ale jakby na to nie patrzeć, każdy chory ma inny organizm i inaczej na niego ta choroba oddziaływuje. Jest to zależne od genów, obecnego stanu zdrowia, tuszy, wieku itp. Fakt, że koleżanka Niesfornej jest młodą dziewczyną to oznacza, że jej organizm ma silę walczyć z chorobą i jak na razie ta choroba jej nie dokucza tak bardzo, wiadomo ma ograniczenia, ale w tym wieku przy cukrzycy są one prawie żadnymi. Wróćmy do tematu chłopaka, którzy dowiedziawszy się, że dziewczyna, która prawdopodobnie się mu podobała jest chora na cukrzycę. Zostawił ją, powodów mogło być kilka: strach, niechęć, czasami nawet obrzydzenie (znam kilka przypadków). Chciałam zauważyć, że zaciąganie chłopaka na kursy "jak żyć z osobą chorą na cukrzycę" czy ustawione randki, tylko ośmieszało niesforną i jej przyjaciółki. Moim zarzutem było, że dziewczyny nie patrzą w przyszłość. Załóżmy, że teraz gdy organizm jest silny, nie zdarza jej się zbyt często mdleć,chłopak nie ma się czego obawiać, ale pamiętajcie o jednym. Są związki, które są naprawdę silne jednak w ludziach, którzy je tworzą czasami budzi się strach - co będzie jeśli będę musiał patrzeć na cierpienie tej drugiej osoby lub nie będę w stanie jej pomóc". Cukrzyc nie jest śmieszna chorobą, nie jest wyleczalna. Można co najwyżej pomóc organizmowi w stabilizowaniu cukru we krwi. Może chłopak patrzył przyszłościowo, może uważał, że nie da sobie rady, gdy już będą miłymi staruszkami, a jego żona będzie potrzebowała opieki cały czas, gdyż w starszym wieku trzeba się naprawdę pilnować, zmieniać ampułki z cukrem w pompce. Zbyt często zdarzają się zemdlenia, osłabnięcia, a dla starszego człowieka, dla jego organizmu to zbyt wiele, zbyt się męczy. Zastanówcie się jak czuje się wtedy ta druga osoba, która patrzy jak organizm ukochanego człowieka się męczy. Trzeba być naprawdę silną osobowością, żeby móc w stanie pomóc, a nie stać z wiotkimi mięśniami i nie być w stanie zrobić niczego. Myślę, że teraz nawet, jeśli są ze sobą on może naprawdę, głęboko w sercu czuć strach co będzie dalej. Myślę, że koleżanka niesfornej nie chce, żeby ten chłopak był z nią z litości, tylko dlatego, że jest chora na cukrzycę.

Odpowiedz do tematu