Menu
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy Lista Przebojów   Rejestracja   Profil   Zaloguj 
Rozmowy na temat wszystkich waznych spraw dotyczacych ekipy oraz forum. [Widoczne tylko dla ekipy forum] Dyskusje na temat telefonów komórkowych, palmtopów i nawigacji satelitarnych. Który jest najlepszy i dlaczego? Jezeli zajmujesz sie grafika to miejsce w którym mozesz pochwalic sie swoimi pracami. A takze poprosic o jej wykonanie. Wszystko na temat tworzenia stron internetowych problemy, pytania itp… Wszystko co jest zwiazane z systemami operacyjnymi problemy, pytania itp… Rozmowy na temat tego co i gdzie kupic. Doradzamy oraz pytamy. Dyskusje na temat programów. Który jest najlepszy i dlaczego. Chcesz cos kupic, sprzedac lub zamienic to jest wlasnie miejsce dla Ciebie. [Automatyczne czyszczenie co 30 dni] Wszystko co nas smieszy i rozbawia do lez. Tutaj znajdziesz smieszne zdjecia, gry, filmy i wiele innych. Kon by sie usmial. Forumowe gry i zabawy typu skojarzenia itd… Rozmowy o tym co nigdzie indziej nie pasuje. Chcialbys pomnozyc swoje pieniadze? Chcesz sie dowiedziec jak to zrobic? Lubisz obstawiac? To jest wlasnie forum dla Ciebie! Rozmyslania i przemyslenia na rózne tematy. Dyskusje na temat wydarzen w swiecie polityki w Polsce oraz na Swiecie. Rozmowy na temat ubran, subkultur i stylach zycia. Delikatne rozmowy na temat religii oraz wiary. To co uczniowe lubia najbardziej dyskusje na temat szkoly i nauki. Zdanie kobiet i mezczyzn na pewne tematy ;) Masz problem, chcesz sie z czegos zwierzyc ?? Albo pochwalic ? Poplotkowac? Po prostu napisz. Masz problem, chcesz sie z czegos zwierzyc ?? Albo pochwalic ? Poplotkowac? Po prostu napisz. Dyskusje na temat milosci i przyjazni. Dyskusje na temat uzywek i nalogów. Forum na którym mozemy sie dzielic wrazeniami z podrózy pomiedzy soba. Tutaj odkryjesz tajemnice zjawisk paranormalnych. Lubisz gotowac, eksperymentowac w kuchni? Pochwal sie swoimi osiagnieciami w tej dziedzinie. Dzial dla milosników koni mechanicznych. Tutaj mozesz sie pochwalic swoim Sport to zdrowie! Rozmowy o wydarzeniach sportowych. Wszystko na temat ksiazek, poezji i innych gatunków literackich. Rozmowy na temat swiata filmów, wydarzen filmowych i nowosci. Rozmowy na temat muzyki, imprez, wykonawców i sprzetu muzycznego. Dyskusje na temat gier komputerowych lub konsolowych. Forum dla prawdziwych Vipów. Jestes tutaj nowy? Chcesz poznac nowych ludzi? Napisz kilka slów o Sobie. Konkursy z nagrodami organizowane przez administracje forum. Jesli masz pytanie, sugestie lub problem dotyczacy forum badz jego uzytkowników napisz o tym! Wszystkie wazne informacje i nowosci dotyczace forum oraz jego uzytkowników.

Poprzedni temat «» Następny temat
Kręgi w zobożu
Autor Wiadomość
Lechoo91 
z benzyną we krwi

Casos: 1118
Medale: Brak

Wysłany: 2010-03-03, 23:10   Kręgi w zobożu

Co roku na całym świecie pojawiają się ich tysiące.
Co sądzicie na ich temat ?
Tworzy je człowiek, czy może faktycznie obcy ?
Co mogą znaczyć ? Dlaczego się pojawiają ?

Są naprawdę piękne, ale to nie tylko sprasowana słoma...
Naoczni świadkowie twierdzą, że gdy powstają to nad polem pojawiają się świetliste kule, natomiast w ziemi aż się roi od mikroskopijnych ołowianych kuleczek, a pole przez pewien okres czasu emituje dość wysokie promieniowanie (które niekorzystnie wpływa na sprzęt elektroniczny -telefony, kamery, itp.)

Tu znalazłem nawet stare i amatorskie wideo przedstawiające "cud narodzin"

a to jest dla mnie jeden z najbardziej zagadkowych piktogramów:

Winchester 2002
...piktogram musiał powstać w nocy, gdyż właściciel terenu zobaczył ten "portret" rano a jeszcze o 22:00 był na obchodzie, cały obiekt ma rozmiary boiska piłkarskiego i jest niezwykle precyzyjnie wykonany, moim zdaniem nawet 20 ludzi nie było by wstanie za pomocą sznurka i deski wykonać czegoś takiego w tak krótkim czasie, do takiej wręcz laserowej precyzji, potrzebne by były obliczenia, i nadzór podczas pracy z wysokości, co wiąże się z olbrzymimi kosztami - pytanie, tylko po co ?
Z resztą w polu nie widać absolutnie żadnych śladów ciężkiego sprzętu czy wydeptanych stóp ludzi...

A to kółko z kropkami to informacja zapisana kodem binarnym, ujętym w spirali.
po rozszyfrowaniu wartości zapisanych w systemie 8-bitowym na znaki z systemu ASCII, uzyskano:
Kod
42 B 65 e 77 w 61 a 72 r 65 e 20 SPACE 74 t 68 h 65 e 20 SPACE 62 b 65 e 61 a 72 r 65 e 72 r 73 s 20 SPACE 6F o 66 f 20 SPACE 46 F 41 A 4C L 53 S 45 E 20 SPACE 67 g 69 i 66 f 74 t 73 s 20 SPACE 26 & 20 SPACE 74 t 68 h 65 e 69 i 72 r 20 SPACE 42 B 52 R 4F O 4B K 45 E 4E N 20 SPACE 50 P 52 R 4F O 4D M 49 I 53 S 45 E 53 S 2E . 4D M 75 u 63 c 68 h 20 SPACE 50 P 41 A 49 I 4E N 20 SPACE 62 b 75 u 74 t 20 SPACE 53 s 74 t 69 i 6C l 6C l 20 SPACE 74 t 69 i 6D m 65 e 2E . 45 E 45 E 4C L 52 R 49 I 4A J 56 U 45 E 2E . 54 T 68 h 65 e 72 r 65 e 20 SPACE 69 i 73 s 20 SPACE 47 G 4F O 4F O 44 D 20 SPACE 6F o 75 u 74 t 20 SPACE 74 t 68 h 65 e 72 r 65 e 2e . 57 W 65 e 20 SPACE 4F O 50 P 70 p 6F o 73 s 65 e 20 space 44 D 45 E 43 C 45 E 50 P 54 T 49 I 4f O 4E N 2E . 43 C 4F O 6E n 64 d 75 u 69 i 74 t 20 SPACE 43 C 4C L 4F O 53 S 49 I 4E N 47 G 07

Po wyłączeniu kodów ASCII otrzymujemy następujący tekst:

Beware the bearers of FALSE gifts & their BROKEN PROMISES.Much PAIN but still time. EELRIJUE. There is GOOD out there.We OPpose DECEPTION. Conduit CLOSING

po polsku:

Strzeż(cie) się doręczycieli (dawców) FAŁSZYWYCH prezentów i ich ZŁAMANYCH (NIEDOTRZYMYWANYCH ) OBIETNIC. Wiele BÓLU ale jeszcze ( jest ) czas .EELRIJUE. DOBRO (tam na zewnątrz) istnieje. Sprzeciwiamy sie OSZUSTWU. ZAMKNIĘCIE kanału (zakończenie połączenia)

Ricky 
Tectonic ;D

Casos: 26

Wysłany: 2010-03-04, 13:43   

Ciarki mnie przeszły jak to przeczytałem, dziwne to jest a kiedyś nawet widziałem takie coś w trawie tylko mniejsze :P 20 na 20 m

Lechoo91 
z benzyną we krwi

Wysłany: 2010-03-04, 16:34   

Cytat
a kiedyś nawet widziałem takie coś w trawie tylko mniejsze :P 20 na 20 m

o ! Opowiadaj :D

Ja nie widziałem, ale próbowałem zrobić - nie wyszło :P
btw, temat mi przypomniał, że był nawet film o tym z Melem Gibsonem "Signs" (znaki)

aż sobie go wieczorem zobaczę, jednak żadnych naukowych faktów się tam nie spodziewam :P

usteczkowaa 
;-)

Casos: 1904

Pomogła: 1 raz

Wysłany: 2010-03-12, 21:18   

a mi sie wydaje ze to jakis photoshop jest.
te pola takie podejrzanie równiutkie są...

towarzysz Stalin 
Batiuszko

Casos: 1670

Wysłany: 2010-03-13, 13:03   

Cytat
te pola takie podejrzanie równiutkie są...

Zauważ droga "inteligentna" dziewczyno, dziewico śmiem stwierdzić, że zdjęcia są z lotu ptaka, i nie zauważysz czy powierzchnia jest płaska czy pagórkowata. Według ciebie wszystko czego nie rozumiesz to photoshop? Boki zrywać.

Co do kręgów w zbożu, jakieś proste kółka, kwadraciki, czy inne proste figury lub zestawy figur mogły zostać zrobione przez ludzi, bo widać na pierwszy rzut oka ich niedoskonałość. Ale te bardziej urozmaicone piktogramy (bo tak to się fachowo nazywa) nie zostały zrobione przez człowieka, dlaczego? Zwróćcie uwagę na ten fakt, że te piktogramy robione są w przeciągu jednej nocy, a człowiek w 7, 8 godzin (bo tyle noc zazwyczaj trwa) nie byłby w stanie zrobić czegoś tak wielkiego i skomplikowanego. A przez kilka dni by zrobił, jednak mogę się założyć, że ktoś by zgłosił odpowiednim władzom o fakcie dewastacji jednego z elementów gospodarki rynkowej, mowa tu o zbożu, a wtedy już by nie bawił się w UFO bo by mu grzywnę przydzielili. A z tego co wiem, jest przewidziana kara z tego tytułu bo to niszczenie czyjegoś mienia. Jako osoba wierząca w istnienie istot pozaziemskich jestem dogłębnie przekonany, że to sprawka właśnie kosmitów, że to ich swoiste punkty nawigacyjne, lub coś innego o czym nie mamy pojęcia.

usteczkowaa 
;-)

Casos: 1904

Pomogła: 1 raz

Wysłany: 2010-03-13, 20:47   

nie chodzi mi o płaskość powierzchni drogi kolego, tylko o równość zoranego pola.
równe- płaskie.
różnica.

towarzysz Stalin 
Batiuszko

Wysłany: 2010-03-14, 09:19   

Cytat
tylko o równość zoranego pola.

Ale jak może być pole krzywo zaorane? To nie chłopskie czasy, że wołami się orało, to XXI wiek, jest szereg maszyn ułatwiających pracę.
PS. a jak przez zborze, które zasłania całkowicie glebę zauważyłaś, że jest równo zaorane?

noid 
przyszły ratownik

Casos: 1966

Wysłany: 2010-03-14, 10:14   

Cytat
Zwróćcie uwagę na ten fakt, że te piktogramy robione są w przeciągu jednej nocy, a człowiek w 7, 8 godzin (bo tyle noc zazwyczaj trwa) nie byłby w stanie zrobić czegoś tak wielkiego i skomplikowanego

a to kilka osob nie moze brac w tym udzialu?
zreszta sam zauwazyles, ze: "jest szereg maszyn ułatwiających pracę."

Cytat
zborze

pieknie. taki poprawny a taki byk..

w jakas aktywnosc kosmitow czy innych stworzen pozaziemskich nie wierze. sprawka ludzi.

towarzysz Stalin 
Batiuszko

Wysłany: 2010-03-14, 10:17   

Cytat
a to kilka osob nie moze brac w tym udzialu?

Miałem na myśli kilka osób, ale nie dałem tego konkretnie do zrozumienia.

Cytat
pieknie. taki poprawny a taki byk..

Najlepszym się zdarza

Sajmon 
^^

Casos: 1798

Wysłany: 2010-03-15, 21:59   

Ach, żeby to same kręgi były...
To musi być niezły interes.

Lechoo91 
z benzyną we krwi

Wysłany: 2010-03-15, 22:47   

Sajmon, rozwiń myśl bardziej proszę Cię :D
Sugerujesz, że to jest inscenizacja ? :hmmm:
Moje oko nie dostrzega w tym absolutnie żadnego zysku a raczej straty..
i pamiętajmy, że na świecie pojawia się tego rocznie tysiące, na Discovery Science oglądałem kiedyś program o tym, prowadzony przez babkę, która zajmuje się tym fenomenem od 20 lat.
(te 3 fotki co dodałem na górze to tylko wybrane, te bardziej spektakularne, wystarczy sobie wpisać "crop circles" w google bądź youtube, a rezultatów będą tysiące ;) )

Sajmon 
^^

Casos: 1798

Wysłany: 2010-03-15, 23:34   

Lechoo91, na życzenie.

Fałszowanie kręgów w zbożu było udowadniane bardzo wiele razy i naprawdę nie trzeba szukać daleko, by się o tym przekonać.
Umysł człowieka jest cholernie podatny na wiarę w rzeczy, w które chcę się wierzyć.
Wszechświat jest zdecydowanie zbyt duży, by upierać się przy twierdzeniu, że jesteśmy jedynymi żyjącymi formami życia, lecz uważam, że nie posiadam wystarczającego mózgu, by w jakikolwiek racjonalny, poparty przemyśleniami, licznymi elaboratami sposób wyrobić sobie zdanie na ten temat.

Kręgi w zbożu nie są dla mnie niczym innym od oszklonych murów w Szkocji, tajemniczych rysunków na płaskowyżu Nazca, wapiennych koni na terenach Anglii, etc... Czy moim zdaniem wszystkie kręgi w zbożu to ludzkie dzieło? Nie wiem i szczerze mówiąc nie chcę wiedzieć. Zapewne od każdej reguły mamy pewne wyjątki. Z tym, że często jedynie potwierdzają one ową zasadę.

Z pewnością w internecie są tego tysiące.
Ale mam wrażenie, że Teksasów z czasem przybędzie.
Metody wyprzedzają ich wykrywanie przez osoby do tego niepowołane i tego się nie uniknie. A w tak zwanym międzyczasie sensacja goni sensację.

Don Corleone 
Im Legend...

Casos: 1110

Wysłany: 2010-03-23, 02:31   

wedle mnie to podpucha żeby stać się sławnym, spędzić noc namówić/przekupić pare osób i opowiadac światu ze TU BYŁO UFO!

Lechoo91 
z benzyną we krwi

Wysłany: 2010-03-23, 22:49   

Cytat
wedle mnie to podpucha żeby stać się sławnym,

o_0
95% tych kręgów powstaje na niczyich posesjach, często są odkrywane po paru tygodniach, przez władze, bądź przejezdnych. Nikt za to sławy nie otrzymuje, bo nikt się tym nie chwali to raz i dwa - to zjawisko jest tak częste i popularne, że nawet gdyby ktoś to robił dla sławy to to by mu jej nie dało.
Odkąd ten temat istnieje, na świecie powstało już co najmniej 100 takich formacji

Cytat
spędzić noc namówić/przekupić pare osób i opowiadac światu ze TU BYŁO UFO!

Raczej tydzień, 5 zastępów wolontariuszy, 2 grupy harcerzy i 4 kucharki :D

Gość

Wysłany: 2011-11-28, 20:13   

sciema na maksa

Odpowiedz do tematu