Menu
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy Lista Przebojów   Rejestracja   Profil   Zaloguj 
Rozmowy na temat wszystkich waznych spraw dotyczacych ekipy oraz forum. [Widoczne tylko dla ekipy forum] Dyskusje na temat telefonów komórkowych, palmtopów i nawigacji satelitarnych. Który jest najlepszy i dlaczego? Jezeli zajmujesz sie grafika to miejsce w którym mozesz pochwalic sie swoimi pracami. A takze poprosic o jej wykonanie. Wszystko na temat tworzenia stron internetowych problemy, pytania itp… Wszystko co jest zwiazane z systemami operacyjnymi problemy, pytania itp… Rozmowy na temat tego co i gdzie kupic. Doradzamy oraz pytamy. Dyskusje na temat programów. Który jest najlepszy i dlaczego. Chcesz cos kupic, sprzedac lub zamienic to jest wlasnie miejsce dla Ciebie. [Automatyczne czyszczenie co 30 dni] Wszystko co nas smieszy i rozbawia do lez. Tutaj znajdziesz smieszne zdjecia, gry, filmy i wiele innych. Kon by sie usmial. Forumowe gry i zabawy typu skojarzenia itd… Rozmowy o tym co nigdzie indziej nie pasuje. Chcialbys pomnozyc swoje pieniadze? Chcesz sie dowiedziec jak to zrobic? Lubisz obstawiac? To jest wlasnie forum dla Ciebie! Rozmyslania i przemyslenia na rózne tematy. Dyskusje na temat wydarzen w swiecie polityki w Polsce oraz na Swiecie. Rozmowy na temat ubran, subkultur i stylach zycia. Delikatne rozmowy na temat religii oraz wiary. To co uczniowe lubia najbardziej dyskusje na temat szkoly i nauki. Zdanie kobiet i mezczyzn na pewne tematy ;) Masz problem, chcesz sie z czegos zwierzyc ?? Albo pochwalic ? Poplotkowac? Po prostu napisz. Masz problem, chcesz sie z czegos zwierzyc ?? Albo pochwalic ? Poplotkowac? Po prostu napisz. Dyskusje na temat milosci i przyjazni. Dyskusje na temat uzywek i nalogów. Forum na którym mozemy sie dzielic wrazeniami z podrózy pomiedzy soba. Tutaj odkryjesz tajemnice zjawisk paranormalnych. Lubisz gotowac, eksperymentowac w kuchni? Pochwal sie swoimi osiagnieciami w tej dziedzinie. Dzial dla milosników koni mechanicznych. Tutaj mozesz sie pochwalic swoim Sport to zdrowie! Rozmowy o wydarzeniach sportowych. Wszystko na temat ksiazek, poezji i innych gatunków literackich. Rozmowy na temat swiata filmów, wydarzen filmowych i nowosci. Rozmowy na temat muzyki, imprez, wykonawców i sprzetu muzycznego. Dyskusje na temat gier komputerowych lub konsolowych. Forum dla prawdziwych Vipów. Jestes tutaj nowy? Chcesz poznac nowych ludzi? Napisz kilka slów o Sobie. Konkursy z nagrodami organizowane przez administracje forum. Jesli masz pytanie, sugestie lub problem dotyczacy forum badz jego uzytkowników napisz o tym! Wszystkie wazne informacje i nowosci dotyczace forum oraz jego uzytkowników.

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca w młodym wieku;)
Autor Wiadomość
Dadexix 

Casos: 478
Medale: Brak

Wysłany: 2009-06-12, 04:59   Praca w młodym wieku;)

Taki oto temat, i proste pytanie, pracujecie?

Ja osobiście, pracuje okresowo, lub ew. wtedy gdy mam coś co mnie zaintersuje...

Niestety, brak 18 lat, szkoła, no i nie chęć to zatrudnienia osoby nie mające 18 lat jest utrudnieniem, ale, czy na pewno?

Ogólnie, to pracuje zawsze w okresie zimowym, już z 3 lata, wale wtedy szkołę, i przez półtora miesiąca zpier*** ile wlezie... ale za 20zł/godzina dość prostej roboty każdy by tak robił, i nie dziwota że w tej firmie ludzie robią nie raz po 16-20h non stop, bo się opłaca, moja norma w zesonie - ok. 10-12h dziennie...
Oczywiście, "na czarno", firma nie zbyt duża[teoretycznie, bo w zesonie to min. 150 osób tam pracuje;D] i wszystkich tam znam...

Wakacje idą, rozglądam się za robotą jakąś, i tu nachodzi zdziwnienie... pewnie większość z Was myśli sobie "robota na dość poważnie w takim wieku - przeważnie u znajomych czy coś", a tu Was zdziwie, bo na prawdę sam się zdziwiłem... Otóż troche temu - jakieś półtora miecha temu, pracowałem dwa tygodnie przy budowie http://pl.wikipedia.org/w...owe_Gemini_Park takiego oto obiektu... Na wakacje, możliwe że zajmę się http://pl.wikipedia.org/wiki/Galeria_Sfera czymś w Sfera II... Dla mnie też to było ciężkie do uwierzenia, gdy bracik zapytał czy nie chce roboty w Gemini, a teraz gdy mu mówiłem o czymś na wakacje, mówił że raczej by mi w sferze załatwił...

Nie ma to jak kwalifikacje, odpowiedni wiek, no i oczywiście praca "na legalu"... To już się nie dziwie że była ta "tragedia" na wystawie gołębi;)

A Wy, jak u Was w tym temacie?

"Ja chce rozp***dalać mury, tylko powiedz ku*wa który, zrobi wszystko dla kultury, lecz nie wszystko dla publiki..."[LitwaMC]

tobiasty 

Casos: 3292

Wysłany: 2009-06-12, 05:05   

Cytat
Niestety, brak 18 lat,

Mozna pracowac od 16 roku zycia z tego co sie orientuje ;) Tylko niestety szkola jest utrudnieniem.

Ja osobiscie pracuje w Zakladach Techniki Komunalnej w Zakladzie Ulic i Mostów w biurze :) Musze powiedziec ze praca bardzo fajna, mili ludzie :D Ogolnie to bede sie trzymal tej pracy rekami i nogami :D

Dadexix 

Casos: 478

Wysłany: 2009-06-12, 07:58   

Cytat
Niestety, brak 18 lat, szkoła, no i nie chęć to zatrudnienia osoby nie mające 18 lat jest utrudnieniem

Czytanie ze zrozumieniem;] nie zawsze kogoś chcą, bo warunki są z deczka po.... powalone;))

"Ja chce rozp***dalać mury, tylko powiedz ku*wa który, zrobi wszystko dla kultury, lecz nie wszystko dla publiki..."[LitwaMC]

Maureen 
:)

Casos: 46

Wysłany: 2009-06-12, 09:38   

Pracuję.
Kilka miesięcy po moich 16 urodzinach zaczęłam pracować na akcjach promocyjnych w supermarketach. Jak na takiego młodego człowieka to bardzo opłacalne, bo stawka duża - 7 zł/h na czysto. A i praca nie ciężka. Trochę wytrzymałościowo, bo powiedzmy przez 10 godzin trzeba stać, uśmiechać się i mówić równie entuzjastycznie pod koniec dnia jak i na początku. Ze szkołą nie koliduje, bo to praca w weekendy. Jedyny mankament to akurat w mojej agencji było tak, że kasa wpływała dopiero po ok 2 miesiącach. Ale zważywszy na to, że słyszałam o wielu przypadkach kompletnej niewypłacalności to i dobrze, że w ogóle wpływa:)

Aktualnie szukam pracy;p Takiej już bardziej na stałe.

Sorbitol 
Chemiczna lanserka. xD

Casos: 4542

Pomogła: 2 razy

Wysłany: 2009-06-12, 10:47   

Pracowałam w wakacje dwa lata temu i w zeszłym roku. Jako opiekunka do dzieci. Lubie dzieci więc praca była na luzie. Dałam ogłoszenie i samo poszło. Za pierwszym razem trochę kiepsko było, bo ludzie się bali zostawić dziecko pod opieką dziecka. Ale po kilku razach się spodobało. W sumie teraz to już mam stały klientów i nie raz nie dwa w roku szkolnym mnie prosili o pomoc. Zarobki? Różnie... Czasem 5zł za godzinę. Czasem nawet 50. To zalezy czyje dziecko się pilnowało. W sumie to nie mogłam nigdy narzekać. W wakacje można wyciągnąć za to nawet 2tys złotych za miesiąc.

W tym roku będę pracowała w sklepie.

Ethan 

Casos: 288

Wysłany: 2009-06-13, 15:44   

widac ze tylko ja tu jestem bezrobotny xD haha

Don Corleone 
Im Legend...

Casos: 1110

Wysłany: 2009-06-14, 22:55   

Cytat
widac ze tylko ja tu jestem bezrobotny xD haha

hahha, ja też :P

ale pochwale się rok temu w wieku 13 lat roznosiłem ulotki z super marketu, wszystkie wylądowały w szkole na zbiórce makulatury haha :) zarobilem 20zł i 5 z biologi :D Trzbe umieć robić żeby się nienarobić :D :cool2:

oleksyr 

Casos: 50

Wysłany: 2014-09-12, 13:08   

Zaczynać jak tylko to możliwe !!!

runforfun 

Casos: 958

Wysłany: 2014-09-19, 08:08   

Im wcześniej człowiek zacznie, tym lepiej. Trzeba tylko pamiętać, żeby stale się rozwijać. Jeśli już zaczynamy pracę, to musimy sobie odpowiedzieć na ważne pytanie, czy to jest taka tylko chwilowa praca, czy raczej chcemy tylko zarobić pieniądze i szukać czegoś lepszego. Jeśli już sobie na nie odpowiemy to na pewno powinniśmy zacząć dopasowywać wszytko pod tym kątem. Mój kumpel właśnie tak zaczynał. Najpierw pracował u kogoś, a teraz mam już firmę. Powiem Wam, że nie jest ważne tylko to, żeby robić dobre rzeczy, ale niezwykle istotne jest również to, żeby dobrze się zareklamować. My już wiemy, że reklama jest przede wszystkim w internecie. Bardzo fajnym sposobem jest zrobienie sobie panoramy wnętrz i wrzucenie jej na mapy google. Ja na przykład w takie miejsca zawsze klikam i staram się przeglądnąć firmę:)

meta 

Casos: 1470

Wysłany: 2014-09-22, 16:42   

Im wcześniej, tym lepiej ale najlepiej jednak po ukończeniu 16 roku życia. Pracujący 11-latek to lekkie przegięcie. Ja miałam 13 lat jak zaczęłam "za pieniądze" opiekować się dzieckiem znajomej.

malgosiaczek 

Casos: 68

Wysłany: 2015-11-27, 12:59   

hmm ja jestem zdania, ze im wczesniej sie zaczyna prace - tym lepiej, Nie mowie tutaj o stalej pracy, ale jakiejs dorywczej - ulotki itp, cos na zlecenie (np firma MG Solutions ma takie oferty pracy tymczasowej). Jak ma sie swoje pieniadze, zarabia sie je - to sie ceni ich wartosc i inaczej sie je wydaje.

ula587 

Casos: 294

Wysłany: 2015-12-01, 15:58   

Też jestem zdania, że pracujący 11 latek to przesada. Moim dzieciom pozwalałam pracować przez miesiąc wakacji np roznosząc ulotki. Mieli jednak już po te 15lat. Myślę, że to odpowiedni wiek by dorobić sobie do kieszonkowego. Ofert często szukają na stronie http://praca.gratka.pl/ tu najczęściej znajdują wakacyjne propozycje pracy, Nie muszą biegać po nieście i szukać.

akulek 

Casos: 44

Wysłany: 2015-12-09, 15:10   

Ja zaczynałam pracę jako konsultantka Oriflame już w szkole średniej. Sporo koleżanek dzięki czemu duży rynek zbytu. Zarabia się na różnicy ceny katalogowej od ceny handlowej. Jeśli sprzedasz więcej to wiadomo, że więcej zarobisz. Teraz nie mam na to czasu bo mam stała pracę ale gdyby ktoś chciał to można zarejestrować się tutaj: orikosmetyki

Compan 

Casos: 896

Wysłany: 2016-06-22, 10:24   

Ja zacząłem dorabiać w wieku 15 lat, teraz już etat cały :) Kumpel też, niepełnosprawny a od zawsze gdzieś coś kombinował. Wiem, że http://capitalwork.pl/ dużo pomogła mu w znalezieniu pracy, więc warto podrzucić znajomym :)

fate 

Casos: 200

Wysłany: 2016-10-26, 07:38   

Też zaczynałam pracować jak miałam 15 lat, przynajmniej teraz nie jęczę i nie narzekam bo jestem do pracy przyzwyczajona ;)

Odpowiedz do tematu