Menu
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy Lista Przebojów   Rejestracja   Profil   Zaloguj 
Rozmowy na temat wszystkich waznych spraw dotyczacych ekipy oraz forum. [Widoczne tylko dla ekipy forum] Dyskusje na temat telefonów komórkowych, palmtopów i nawigacji satelitarnych. Który jest najlepszy i dlaczego? Jezeli zajmujesz sie grafika to miejsce w którym mozesz pochwalic sie swoimi pracami. A takze poprosic o jej wykonanie. Wszystko na temat tworzenia stron internetowych problemy, pytania itp… Wszystko co jest zwiazane z systemami operacyjnymi problemy, pytania itp… Rozmowy na temat tego co i gdzie kupic. Doradzamy oraz pytamy. Dyskusje na temat programów. Który jest najlepszy i dlaczego. Chcesz cos kupic, sprzedac lub zamienic to jest wlasnie miejsce dla Ciebie. [Automatyczne czyszczenie co 30 dni] Wszystko co nas smieszy i rozbawia do lez. Tutaj znajdziesz smieszne zdjecia, gry, filmy i wiele innych. Kon by sie usmial. Forumowe gry i zabawy typu skojarzenia itd… Rozmowy o tym co nigdzie indziej nie pasuje. Chcialbys pomnozyc swoje pieniadze? Chcesz sie dowiedziec jak to zrobic? Lubisz obstawiac? To jest wlasnie forum dla Ciebie! Rozmyslania i przemyslenia na rózne tematy. Dyskusje na temat wydarzen w swiecie polityki w Polsce oraz na Swiecie. Rozmowy na temat ubran, subkultur i stylach zycia. Delikatne rozmowy na temat religii oraz wiary. To co uczniowe lubia najbardziej dyskusje na temat szkoly i nauki. Zdanie kobiet i mezczyzn na pewne tematy ;) Masz problem, chcesz sie z czegos zwierzyc ?? Albo pochwalic ? Poplotkowac? Po prostu napisz. Masz problem, chcesz sie z czegos zwierzyc ?? Albo pochwalic ? Poplotkowac? Po prostu napisz. Dyskusje na temat milosci i przyjazni. Dyskusje na temat uzywek i nalogów. Forum na którym mozemy sie dzielic wrazeniami z podrózy pomiedzy soba. Tutaj odkryjesz tajemnice zjawisk paranormalnych. Lubisz gotowac, eksperymentowac w kuchni? Pochwal sie swoimi osiagnieciami w tej dziedzinie. Dzial dla milosników koni mechanicznych. Tutaj mozesz sie pochwalic swoim Sport to zdrowie! Rozmowy o wydarzeniach sportowych. Wszystko na temat ksiazek, poezji i innych gatunków literackich. Rozmowy na temat swiata filmów, wydarzen filmowych i nowosci. Rozmowy na temat muzyki, imprez, wykonawców i sprzetu muzycznego. Dyskusje na temat gier komputerowych lub konsolowych. Forum dla prawdziwych Vipów. Jestes tutaj nowy? Chcesz poznac nowych ludzi? Napisz kilka slów o Sobie. Konkursy z nagrodami organizowane przez administracje forum. Jesli masz pytanie, sugestie lub problem dotyczacy forum badz jego uzytkowników napisz o tym! Wszystkie wazne informacje i nowosci dotyczace forum oraz jego uzytkowników.

Poprzedni temat «» Następny temat
Subkultura Emo?
Autor Wiadomość
Siiii. 

Casos: 5474
Medale: 2 (Zobacz więcej...)
Użytkownik Miesiąca(:Ilość 2)

Pomogła: 2 razy

Wysłany: 2009-10-20, 14:46   

Cytat
Screamo i emo to są gatunki muzyki.
Skoro ludzie twardo słuchają hip hopu to można być i muzyką.

Siiii. 

Casos: 5474
Medale: 2 (Zobacz więcej...)
Użytkownik Miesiąca(:Ilość 2)

Pomogła: 2 razy

Wysłany: 2009-10-20, 15:22   

Cytat
Sorry ale ludzie nie słuchają hip - hopu ;) . hip - hop to kultura której elementem jest rap czyli muzyka.
Omg < ; No to właśnie do tego nawiązałam ^^ ,że skoro twardo ludzie upierają się ,że słuchają coś co jest stylem to mogą być też i muzyką ^.

Sajmon 
^^

Casos: 1798
Medale: Brak

Wysłany: 2009-10-20, 15:38   

Cytat
nie można być emo

Najpierw radzę Ci zapoznac się, skąd sie wzięło słowo emo... najpierw sie czegos o tym dowiedz, a dopiero potem mów, że emo to tylko muzyka...

Edward d'Eath 

Casos: 412

Wysłany: 2009-10-20, 16:22   

Nie wiem jak u was, ale w mojej okolicy emo jest już passe, czymkolwiek był ten twór. Zawsze śmieszyła mnie ta moda i dorabiana do niej ideologia - widocznie jestem za stary na to, żeby podłapać taki trend.

niknes 

Casos: 262

Wysłany: 2009-10-20, 19:54   

Cytat
Cytat
nie można być emo

Najpierw radzę Ci zapoznac się, skąd sie wzięło słowo emo... najpierw sie czegos o tym dowiedz, a dopiero potem mów, że emo to tylko muzyka...

emo to skrót od emotional hardcore. a muzyka wywodzi się z hardcore punku.powstała w połowie lat 80.
coś na ten temat wiem, skoro tego słucham ;)
Co prawda sama nazwa wywodzi się od tego że na koncertach wokaliści przeżywali dość silne stany emocjonalne. Ale na pewno się nie cieli, ani nie mieli różowych grzywek.

'Emo i Screamo mają w gruncie rzeczy opisywać ten sam styl muzyki. Podczas kiedy screamo zarezerwowane jest dla dzisiejszych zespołów, emo jest często używane odnośnie oryginalnego emo, lub całego gatunku ogółem.'- i z tym się zgadzam.

Nadal twierdzę że emo to tylko podgatunek hardcore.

Sajmon 
^^

Wysłany: 2009-10-20, 20:22   

Cytat
emo to skrót od emotional hardcore

A nie przypadkiem od emotiana? :)

Cytat
Co prawda sama nazwa wywodzi się od tego że na koncertach wokaliści przeżywali dość silne stany emocjonalne. Ale na pewno się nie cieli, ani nie mieli różowych grzywek.

A czy przypadkiem to nie ich własnie naśladuja tysiące ludzi na całym świecie? Ruch na taka skale juz można nazwac subkulturą. Subkultura to jasne, jednoznaczne pojęcie. Grupa ludzi zwąca się emo spełnia jej kryteria. to, że wszystko zaczęło się od muzyki to inna sprawa.

Cytat
Emo i Screamo mają w gruncie rzeczy opisywać ten sam styl muzyki. Podczas kiedy screamo zarezerwowane jest dla dzisiejszych zespołów, emo jest często używane odnośnie oryginalnego emo, lub całego gatunku ogółem

Screamo to po prostu ostrzejsza wersja emo w stylu np. Bullet for my Valentine. Tez słucham, więc wiem, jak Ty bys to powiedziała. ;)

niknes 

Wysłany: 2009-10-21, 15:27   

na pewno e m o t i o n a l.

W czym ludzie na całym świecie naśladują wokalistów z lat 80?
W farbowaniu grzywek na niebiesko? raczej nie.
W noszeniu modnych rurek i bluzek za 100 zł? też nie.
W płakaniu bo złamał się paznokieć? hm...
Ich teksty byłby głębokie, ale nie żaden z wokalistów raczej nie okaleczał się dla tzw. lansu.
Szorstki krzyk i płacz był jednym z elementów charakterystycznych dla tego gatunku tak jak dynamika, melodyjne przejścia oraz basowo zakończonymi utrorami.
Polecam Ci takie zespoły jak: Fugazi, Moss Icon, Rites of Spring oraz kilku innych, ale te trzy to klasyka praktycznie tworząca ten gatunek
A ze screamo to: Saetia, Wow Owls!, Bravo Fucking Bravo.

A screamo...faktycznie jest to nazwa przypisana zespołom których brzmienia są bardziej chaotyczne od emo, ale też dla gatunków nowszych, powstałych w okolicach lat 90.

A Bullet For My Valentine gra metalcore i nie ma nic wspólnego ani z emo ani tym bardziej z screamo. :)

Sajmon 
^^

Wysłany: 2009-10-21, 15:53   

Cytat
na pewno e m o t i o n a l.

To oznacza jedynie emocje. Emotiana ma oznaczac osoby nazbyt wrazliwe, z trudnym podejściem... bardzo niesmiałe.

Cytat
W farbowaniu grzywek na niebiesko? raczej nie.

Wpisz sobie w dowolnej wyszukiwarce grafiki emo, a zobaczysz, że jednak tak. Po przejrzeniu paru stron, powinnaś zauwazyc, że ci ludzie mają coś wspólnego. Styl. A wspólny styl i podejście do zycia, to już subkultura.

Cytat
W płakaniu bo złamał się paznokieć? hm...

mało jest osób tak robiących?

Cytat
Ich teksty byłby głębokie, ale nie żaden z wokalistów raczej nie okaleczał się dla tzw. lansu.

A czy emo okaleczają się dla lansu? Podcinanie sie, to juz zaburzenia psychiczne.

Cytat
Polecam Ci takie zespoły jak: Fugazi, Moss Icon, Rites of Spring oraz kilku innych, ale te trzy to klasyka praktycznie tworząca ten gatunek
A ze screamo to: Saetia, Wow Owls!, Bravo Fucking Bravo.

niestety niczym mnie nie zaskoczyłaś. :)

Cytat
A Bullet For My Valentine gra metalcore i nie ma nic wspólnego ani z emo ani tym bardziej z screamo.

Cytat
Szorstki krzyk (...) dynamika

Ten zespół charakteryzuje sie własnie tym, tyle, że jest to muzyka bardziej agresywna, krzykliwa. Idealny przykład screamo. Choc pod metalcore tez to mozna podpisac, nie powiem. Ale chyba nie o tym temat?

niknes 

Wysłany: 2009-10-22, 15:54   

Cytat
To oznacza jedynie emocje. Emotiana ma oznaczac osoby nazbyt wrazliwe, z trudnym podejściem... bardzo niesmiałe.

cały czas mówiłam o muzyce.

Cytat
Wpisz sobie w dowolnej wyszukiwarce grafiki emo, a zobaczysz, że jednak tak. Po przejrzeniu paru stron, powinnaś zauwazyc, że ci ludzie mają coś wspólnego. Styl. A wspólny styl i podejście do zycia, to już subkultura.

To styl wykreowany przez media. 30 lat temu młodzież tak nie wyglądała na pewno a wtedy wykreował się ten gatunek.poza tym emo nie dawno stało się modne.przez ponad 20 lat mało kto wiedział że taki gatunek istnieje. od samego początku mass media twierdziały że np. My chemical romance, Tokio Hotel itd to emo, co było nie prawdą,bo z tym gatunkiem to te zespoły mają bardzo mało wspólnego.

Cytat
mało jest osób tak robiących?

ja to nazywam pozerstwem, lub głupotą. jak kto woli.

Cytat

A czy emo okaleczają się dla lansu? Podcinanie sie, to juz zaburzenia psychiczne.

oczywiście. ale nie z błahych powodów. poza tym są inne metody by sobie pomóc.

Cytat
ten zespół charakteryzuje sie własnie tym, tyle, że jest to muzyka bardziej agresywna, krzykliwa. Idealny przykład screamo. Choc pod metalcore tez to mozna podpisac, nie powiem. Ale chyba nie o tym temat?

nie tylko tym się charakteryzuje się ten gstunek.ale zapewniam Cię że to nie screamo.

Sajmon 
^^

Wysłany: 2009-10-22, 16:30   

Cytat
To styl wykreowany przez media. 30 lat temu młodzież tak nie wyglądała na pewno a wtedy wykreował się ten gatunek.poza tym emo nie dawno stało się modne.przez ponad 20 lat mało kto wiedział że taki gatunek istnieje. od samego początku mass media twierdziały że np. My chemical romance, Tokio Hotel itd to emo, co było nie prawdą,bo z tym gatunkiem to te zespoły mają bardzo mało wspólnego.

Dokładnie. Zgadzam sie w 100%. Jest to niedawno wykreowana subkultura przez szukającą innowacji w kolorowych gazetkach młodzież. Ale jest.

Cytat
ja to nazywam pozerstwem, lub głupotą. jak kto woli.

ja tez, ale jest wiele subkultur opierających sie na pozerstwie, lub głupocie, jak kto woli.

Odpowiedz do tematu