Menu
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy Lista Przebojów   Rejestracja   Profil   Zaloguj 
Rozmowy na temat wszystkich waznych spraw dotyczacych ekipy oraz forum. [Widoczne tylko dla ekipy forum] Dyskusje na temat telefonów komórkowych, palmtopów i nawigacji satelitarnych. Który jest najlepszy i dlaczego? Jezeli zajmujesz sie grafika to miejsce w którym mozesz pochwalic sie swoimi pracami. A takze poprosic o jej wykonanie. Wszystko na temat tworzenia stron internetowych problemy, pytania itp… Wszystko co jest zwiazane z systemami operacyjnymi problemy, pytania itp… Rozmowy na temat tego co i gdzie kupic. Doradzamy oraz pytamy. Dyskusje na temat programów. Który jest najlepszy i dlaczego. Chcesz cos kupic, sprzedac lub zamienic to jest wlasnie miejsce dla Ciebie. [Automatyczne czyszczenie co 30 dni] Wszystko co nas smieszy i rozbawia do lez. Tutaj znajdziesz smieszne zdjecia, gry, filmy i wiele innych. Kon by sie usmial. Forumowe gry i zabawy typu skojarzenia itd… Rozmowy o tym co nigdzie indziej nie pasuje. Chcialbys pomnozyc swoje pieniadze? Chcesz sie dowiedziec jak to zrobic? Lubisz obstawiac? To jest wlasnie forum dla Ciebie! Rozmyslania i przemyslenia na rózne tematy. Dyskusje na temat wydarzen w swiecie polityki w Polsce oraz na Swiecie. Rozmowy na temat ubran, subkultur i stylach zycia. Delikatne rozmowy na temat religii oraz wiary. To co uczniowe lubia najbardziej dyskusje na temat szkoly i nauki. Zdanie kobiet i mezczyzn na pewne tematy ;) Masz problem, chcesz sie z czegos zwierzyc ?? Albo pochwalic ? Poplotkowac? Po prostu napisz. Masz problem, chcesz sie z czegos zwierzyc ?? Albo pochwalic ? Poplotkowac? Po prostu napisz. Dyskusje na temat milosci i przyjazni. Dyskusje na temat uzywek i nalogów. Forum na którym mozemy sie dzielic wrazeniami z podrózy pomiedzy soba. Tutaj odkryjesz tajemnice zjawisk paranormalnych. Lubisz gotowac, eksperymentowac w kuchni? Pochwal sie swoimi osiagnieciami w tej dziedzinie. Dzial dla milosników koni mechanicznych. Tutaj mozesz sie pochwalic swoim Sport to zdrowie! Rozmowy o wydarzeniach sportowych. Wszystko na temat ksiazek, poezji i innych gatunków literackich. Rozmowy na temat swiata filmów, wydarzen filmowych i nowosci. Rozmowy na temat muzyki, imprez, wykonawców i sprzetu muzycznego. Dyskusje na temat gier komputerowych lub konsolowych. Forum dla prawdziwych Vipów. Jestes tutaj nowy? Chcesz poznac nowych ludzi? Napisz kilka slów o Sobie. Konkursy z nagrodami organizowane przez administracje forum. Jesli masz pytanie, sugestie lub problem dotyczacy forum badz jego uzytkowników napisz o tym! Wszystkie wazne informacje i nowosci dotyczace forum oraz jego uzytkowników.

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana religii
Autor Wiadomość
Sorbitol 
Chemiczna lanserka. xD

Casos: 4542
Medale: Brak

Pomogła: 2 razy

Wysłany: 2009-11-28, 15:13   Zmiana religii

Co sadzicie na temat tego, ze partner zmienia swoje wyznanie by 'wierzyć' w to samo co swoja żona?

Coraz częsciej się z tym spotykamy i ciekawi mnie wasze zdanie.

Siiii. 

Casos: 5474
Medale: 2 (Zobacz więcej...)
Użytkownik Miesiąca(:Ilość 2)

Pomogła: 2 razy

Wysłany: 2009-11-28, 15:16   

No i to jest spoko myślę ,że jeżeli tego chce to bardzo dobrze. Gorzej jakby żona mu kazała a on nie chciał wtedy to już dość niesympatyczne. Jednak samo w sobie nie jest to złe.

Sajmon 
^^

Casos: 1798

Wysłany: 2009-11-28, 15:18   

?e jest to hipokryzja. Choc może jest to słowo o nieco zbyt pejoratywnym wydźwieku.

Z drugiej strony, jeżeli jest to jedyna droga, by się związac z daną osobą, to mozna to po prostu uznac, za stawianie ponad swoją wiarę uczucia jakim darzymy dana osobe.

A właśnie...
Mówimy o zmianie religii czy wiary? :)

Cheero 

Casos: 1725

Wysłany: 2009-12-01, 00:17   

dla mnie to jest rzecz bez sensu.. po co zmieniać religie jeśli się tego nie chce? nikt nie powinien nas do tego zmuszać.. no chyba, że ktoś właśnie tak jak powiedział Sajmon stawia wyżej uczucie a np. rodzice wybranki nie pozwolą jej na ślub z kimś nie ochrzczonym czy coś like this to można się poświęcić.. ale uważam, że sama dziewczyna, narzeczona, żona nie powinna na to zbytnio nalegać

kasia96 

Casos: 28

Wysłany: 2011-05-18, 15:05   

Ja myślę, że jeżeli ktoś zmienia religię tylko ze względu na męża lub żonę, to chyba nie jest osobą zbyt religijną lub tylko myśli, że wierzy; no bo jak można, mając prawdziwą więź z Bogiem w danej religii i pewne utarte przekonania, tak po prostu je zostawić dla żony ?
:angel:

vlp 

Casos: 218

Wysłany: 2011-05-22, 16:53   

Ja twierdzę, że to jest bez sensu... ;)

Krajan 
Agnostyk pro-LGBT

Casos: 40

Wysłany: 2016-03-30, 15:29   

Nie zawsze zmiana wyznania świadczy o zakopaniu własnych poglądów, są np. przypadki osób prawosławnych wierzących w pełnię nauk Kościoła Katolickiego a przechodzących na potrzeby ślubu do intytucjonalnego katolicyzmu. Tymczasem już wcześniej byli w pełni złączeni w sensie teologicznym z Kościołem Katolickiem, gdyż jak on sam przyznał zgodnie z posoborowym prawem kanonicznym, osoby z obrządku prawosławnego, które dochodzą do pełni wiary katolickiej nie muszą się powtórnie chrzcić (tym razem z KK) ale wystarczy, że dokonają ustnego wyznania wiary.

Lutka 
Panda

Casos: 788

Wysłany: 2016-05-20, 10:24   

Ja sobie nie wyobrażam zmiany religii i dostosowanie jej do partnera.

siumpurumpum 

Casos: 1204

Wysłany: 2016-05-28, 12:18   

ja tak samo, jestem wierna swoim przekonaniom i nie zamierzam ich dla nikogo zmieniać

Odpowiedz do tematu