Menu
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy Lista Przebojów   Rejestracja   Profil   Zaloguj 
Rozmowy na temat wszystkich waznych spraw dotyczacych ekipy oraz forum. [Widoczne tylko dla ekipy forum] Dyskusje na temat telefonów komórkowych, palmtopów i nawigacji satelitarnych. Który jest najlepszy i dlaczego? Jezeli zajmujesz sie grafika to miejsce w którym mozesz pochwalic sie swoimi pracami. A takze poprosic o jej wykonanie. Wszystko na temat tworzenia stron internetowych problemy, pytania itp… Wszystko co jest zwiazane z systemami operacyjnymi problemy, pytania itp… Rozmowy na temat tego co i gdzie kupic. Doradzamy oraz pytamy. Dyskusje na temat programów. Który jest najlepszy i dlaczego. Chcesz cos kupic, sprzedac lub zamienic to jest wlasnie miejsce dla Ciebie. [Automatyczne czyszczenie co 30 dni] Wszystko co nas smieszy i rozbawia do lez. Tutaj znajdziesz smieszne zdjecia, gry, filmy i wiele innych. Kon by sie usmial. Forumowe gry i zabawy typu skojarzenia itd… Rozmowy o tym co nigdzie indziej nie pasuje. Chcialbys pomnozyc swoje pieniadze? Chcesz sie dowiedziec jak to zrobic? Lubisz obstawiac? To jest wlasnie forum dla Ciebie! Rozmyslania i przemyslenia na rózne tematy. Dyskusje na temat wydarzen w swiecie polityki w Polsce oraz na Swiecie. Rozmowy na temat ubran, subkultur i stylach zycia. Delikatne rozmowy na temat religii oraz wiary. To co uczniowe lubia najbardziej dyskusje na temat szkoly i nauki. Zdanie kobiet i mezczyzn na pewne tematy ;) Masz problem, chcesz sie z czegos zwierzyc ?? Albo pochwalic ? Poplotkowac? Po prostu napisz. Masz problem, chcesz sie z czegos zwierzyc ?? Albo pochwalic ? Poplotkowac? Po prostu napisz. Dyskusje na temat milosci i przyjazni. Dyskusje na temat uzywek i nalogów. Forum na którym mozemy sie dzielic wrazeniami z podrózy pomiedzy soba. Tutaj odkryjesz tajemnice zjawisk paranormalnych. Lubisz gotowac, eksperymentowac w kuchni? Pochwal sie swoimi osiagnieciami w tej dziedzinie. Dzial dla milosników koni mechanicznych. Tutaj mozesz sie pochwalic swoim Sport to zdrowie! Rozmowy o wydarzeniach sportowych. Wszystko na temat ksiazek, poezji i innych gatunków literackich. Rozmowy na temat swiata filmów, wydarzen filmowych i nowosci. Rozmowy na temat muzyki, imprez, wykonawców i sprzetu muzycznego. Dyskusje na temat gier komputerowych lub konsolowych. Forum dla prawdziwych Vipów. Jestes tutaj nowy? Chcesz poznac nowych ludzi? Napisz kilka slów o Sobie. Konkursy z nagrodami organizowane przez administracje forum. Jesli masz pytanie, sugestie lub problem dotyczacy forum badz jego uzytkowników napisz o tym! Wszystkie wazne informacje i nowosci dotyczace forum oraz jego uzytkowników.

Poprzedni temat «» Następny temat
Zaangażowanie w życie Kościoła
Autor Wiadomość
Butterfly 
. marzycielka .

Casos: 72
Medale: Brak

Wysłany: 2009-05-14, 19:25   Zaangażowanie w życie Kościoła

Tak sobie ostatnio przeglądałam indeks kościelny. Czy Wy byliście lub jesteście jakoś głębiej zaangażowani w życie kościoła? Np. Ministranci, lektorzy, Caritas, Oaza, Służba Maryjna itp. ?

Ja jestem w Śłużbie Maryjnej, ale w sumie głównie dlatego, żeby mieć 6 na koniec z religii i mniej pytań przy bierzmowaniu :)

tobiasty 

Casos: 3292

Wysłany: 2009-05-14, 19:50   

Cytat
i mniej pytań przy bierzmowaniu

Guzik prawda :D Myslalem tak jak ty i chodzilem na Oaze a pytania mialem takie same jak inni :P

justyna_a 

Casos: 308

Wysłany: 2009-05-14, 21:17   

Kiedyś chodziłam na tą całą Oazę. Jednak nie dla mnie takie spotkania gdzie - u nas przynajmniej - polegają tylko na rozmowie o Bogu i analizie czytań i ewangelii na nadchodzącą niedzielę. Interpretacja tekstu. Momentami czułam sie jak w szkole. Próbowałam się przełamać jednak takie angażowanie się w ten sposób - nie dla mnie.

Butterfly 
. marzycielka .

Casos: 72

Wysłany: 2009-05-15, 14:00   

Byłam kiedyś raz na oazie. Piosenki o Bogu, ale nie tylko fajnie było, ale mimo wszystko nie chciało mi się chodzić.

Sorbitol 
Chemiczna lanserka. xD

Casos: 4542

Pomogła: 2 razy

Wysłany: 2009-05-15, 17:52   

Kiedyś należałam do służby ołtarza i do chóru, do oazy. A teraz jestem tylko zwykłą uczennicą szkoły katolickiej. Wiara to nie ilość zaangarzowania. Mimo, że łączy się to w pewien sposób.

Myś 
Myśa <3

Casos: 2751
Medale: 1 (Zobacz więcej...)
Konkurs Fotograficzny(:Ilość 1)

Wysłany: 2009-05-15, 20:47   

póki co należę do scholi, czy też młodszej Oazki, za rok przechodzę do starszej Oazy. ;>

:mimi

sudarynja 

Casos: 218

Wysłany: 2009-05-15, 22:29   Re: Zaangażowanie w życie Kościoła

Cytat

Ja jestem w Śłużbie Maryjnej, ale w sumie głównie dlatego, żeby mieć 6 na koniec z religii i mniej pytań przy bierzmowaniu :)

do cholery? I tylko z takich powodów jesteś w jakiejśtam służbie? To jest chore... po śmierci kobieto (to będzie dziwne, ale tak będzie chyba) Bóg osądzi Cię z wszystkiego. Ja nie chodzę do żadnego kościoła, choc przekonania mam strikto protestanckie.... PO prostu źle mi jest w jakiejś wspólnocie, wolę być sama na sam z Bogiem. W kazdej chwili mogę sie pomodlić, przeczytać fragment Biblii itd.

i wiem , że się wymądrzam ale

JAK MO?NA CHODZIĆ NA ZGRUPOWANIA DLA OSÓB GŁĘBOKO WIERZ?CYCH TYLKO DLATEGO, ?EBY MIEĆ JAKIEMŚ TAM PUNKTY?!

punkty Kochana są tylko widoczne dla tego, porypanego świata. Dla kościoła, który nie we chyba co to znaczy "prawdziwie wierzyć".

pa.

Siiii. 

Casos: 5474
Medale: 2 (Zobacz więcej...)
Użytkownik Miesiąca(:Ilość 2)

Pomogła: 2 razy

Wysłany: 2009-05-16, 15:33   

Ne nie i nie.
Nie chodzę zwykle do kościoła więc i nie będę z nim działać.

pszczola93 
Rzeźnik z Blaviken

Casos: 498

Wysłany: 2009-05-17, 15:34   

Ja też rzadko chodzę do kościoła teraz mam bierzmowanie więc trochę częściej :D ale po bierzmowaniu ksiądz mnie szybko nie dojrzy w kościele xD

Sousuke 

Casos: 366

Wysłany: 2009-06-16, 00:08   Re: Zaangażowanie w życie Kościoła

Cytat
JAK MO?NA CHODZIĆ NA ZGRUPOWANIA DLA OSÓB GŁĘBOKO WIERZ?CYCH TYLKO DLATEGO, ?EBY MIEĆ JAKIEMŚ TAM PUNKTY?!

To się nazywa biznesowe podejście do sprawy.

Dolczyk 

Casos: 62

Wysłany: 2009-06-26, 23:58   

Ja byłem za młodu ministrantem dlatego,że:
1)koledzy też byli
2)kasa z kolendy
3)niekiedy z lekcji zwalniali na pogrzeby czy cuś
4)byłem nie świadomy zła czynionego przez kościół
Ogólnie wspominam ten czas wesoło, niekiedy trzeba było wstać na 7 na msze ale ogólnie nie było źle.Jednak to subiektywne odczucie. wiele zależy od kleru w kościele do którego uczęszczamy.

towarzysz Stalin 
Batiuszko

Casos: 1670

Wysłany: 2009-06-27, 08:52   

A ja nigdy nie byłem zaangażowany w życie swojego kościoła. Po prostu nie czułem takie potrzeby.

Cytat
Ja byłem za młodu ministrantem dlatego,że:

Cytat
2)kasa z kolendy

To się nazywa hipokryzja.

MINr3 
gałąnzka.

Casos: 1516

Wysłany: 2009-06-27, 11:46   

Nic z tych rzeczy, ostatnio to nawet do kościoła nie chodzę przez księdza.

Co tydzień 20 zł na kwiatki bo sztuczne nie mogą być tylko prawdziwe i co miesiąc od każdej osoby która pracuje czy ma rentę/emeryturę chce 100 zł na rozwój kościoła...

Łobuziara 
uaaa.

Casos: 2196

Wysłany: 2009-08-10, 13:19   

Nie, nie należałam do żadnych oaz itp.

Erich Maria Remarqe

pitro7 

Casos: 56

Wysłany: 2009-08-11, 19:05   

Cóż...

Ja jestem ministrantem i lektorem. U mnie na parafii panuje granica wiekowa i od 2 lat już nie chodzę "po kolędzie". Motyw zarobku odpada. Zwalnianie się z lekcji ? W technikum to więcej problemów niż korzyści (zresztą jakich korzyści? ?e nie bd na lekcji z której umiejętności bd potrzebne na praktykach?).

A jednak ciągle jestem ministrantem i krzywię się na młodych którzy mówią, że nie przyjdą bo im się nie chce albo nie opłaca. ?e już nie wspomnę o takich co służą bardzo aktywnie 2 miesiące przed kolędą i tydzień po. W pozostałym czasie ich nie ma. Po prostu.

A ja traktuję to jako swoistą drogę modlitwy. Bo już dawno stwierdziłem że klepanie formułek bardziej oddala mnie od wiary niż zadawanie się z "wulgarnymi,chamskimi nastolatkami".
Preferuję rozmowę z Bogiem w formie monologu. I podczas mszy, na której służę czuję się jak członek Kościoła, naprawdę a nie w teorii.

Nie należę do oaz nie chodzę na żadne zgromadzenia czy tym podobne. Nie modlę się codziennie, a mimo to staram się być dobrym człowiekiem.

I jak się nazwać?

Odpowiedz do tematu