Menu
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy Lista Przebojów   Rejestracja   Profil   Zaloguj 
Rozmowy na temat wszystkich waznych spraw dotyczacych ekipy oraz forum. [Widoczne tylko dla ekipy forum] Dyskusje na temat telefonów komórkowych, palmtopów i nawigacji satelitarnych. Który jest najlepszy i dlaczego? Jezeli zajmujesz sie grafika to miejsce w którym mozesz pochwalic sie swoimi pracami. A takze poprosic o jej wykonanie. Wszystko na temat tworzenia stron internetowych problemy, pytania itp… Wszystko co jest zwiazane z systemami operacyjnymi problemy, pytania itp… Rozmowy na temat tego co i gdzie kupic. Doradzamy oraz pytamy. Dyskusje na temat programów. Który jest najlepszy i dlaczego. Chcesz cos kupic, sprzedac lub zamienic to jest wlasnie miejsce dla Ciebie. [Automatyczne czyszczenie co 30 dni] Wszystko co nas smieszy i rozbawia do lez. Tutaj znajdziesz smieszne zdjecia, gry, filmy i wiele innych. Kon by sie usmial. Forumowe gry i zabawy typu skojarzenia itd… Rozmowy o tym co nigdzie indziej nie pasuje. Chcialbys pomnozyc swoje pieniadze? Chcesz sie dowiedziec jak to zrobic? Lubisz obstawiac? To jest wlasnie forum dla Ciebie! Rozmyslania i przemyslenia na rózne tematy. Dyskusje na temat wydarzen w swiecie polityki w Polsce oraz na Swiecie. Rozmowy na temat ubran, subkultur i stylach zycia. Delikatne rozmowy na temat religii oraz wiary. To co uczniowe lubia najbardziej dyskusje na temat szkoly i nauki. Zdanie kobiet i mezczyzn na pewne tematy ;) Masz problem, chcesz sie z czegos zwierzyc ?? Albo pochwalic ? Poplotkowac? Po prostu napisz. Masz problem, chcesz sie z czegos zwierzyc ?? Albo pochwalic ? Poplotkowac? Po prostu napisz. Dyskusje na temat milosci i przyjazni. Dyskusje na temat uzywek i nalogów. Forum na którym mozemy sie dzielic wrazeniami z podrózy pomiedzy soba. Tutaj odkryjesz tajemnice zjawisk paranormalnych. Lubisz gotowac, eksperymentowac w kuchni? Pochwal sie swoimi osiagnieciami w tej dziedzinie. Dzial dla milosników koni mechanicznych. Tutaj mozesz sie pochwalic swoim Sport to zdrowie! Rozmowy o wydarzeniach sportowych. Wszystko na temat ksiazek, poezji i innych gatunków literackich. Rozmowy na temat swiata filmów, wydarzen filmowych i nowosci. Rozmowy na temat muzyki, imprez, wykonawców i sprzetu muzycznego. Dyskusje na temat gier komputerowych lub konsolowych. Forum dla prawdziwych Vipów. Jestes tutaj nowy? Chcesz poznac nowych ludzi? Napisz kilka slów o Sobie. Konkursy z nagrodami organizowane przez administracje forum. Jesli masz pytanie, sugestie lub problem dotyczacy forum badz jego uzytkowników napisz o tym! Wszystkie wazne informacje i nowosci dotyczace forum oraz jego uzytkowników.

Poprzedni temat «» Następny temat
Smutek jako szansa umocniena w wierze.
Autor Wiadomość
Chachull 

Casos: 108
Medale: Brak

Wysłany: 2009-03-20, 17:17   Smutek jako szansa umocniena w wierze.

Smutek, ból, cierpienie pozwala człowiekowi odkryć boga. Pozwala nam żyć w błogosławieństwie. Nie chodzi tu o każdy rodzaj smutku ale o umiejętność współżycia z innymi.
kiedy zostajemy obrażeni czy słyszymy jakieś plotki o nas, czujemy bół w duszy, czujemy się smutni, wewnętrzny ból przerasta w ból fizyczny. Często pomaga nam z tego wyjść bóg, jednak pewne sytuacje sami musimy naprawić. Odnosząc się do tego tekstu podam błogosławieństwo zawarte w PŚ przez Św. Mateusza:

Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.

Możemy wywnioskować z tego, że bóg razem z naszymi chęciami pomaga odnaleźć prawdziwe oblicze chrześcijańskie !
:aloha:

Siiii. 

Casos: 5474
Medale: 2 (Zobacz więcej...)
Użytkownik Miesiąca(:Ilość 2)

Pomogła: 2 razy

Wysłany: 2009-03-22, 10:11   

Czy umacnia nas.. to się do końca nie zgodzę..
Większość ludzi i wierzących bardziej i mniej zwraca się do Boga gdy jest mu źle.. to normalne.. gdy problem znika , znika i Bóg.. dalej żyjemy tak jak żyliśmy.. bez zmian..
Co do tego ,że pomaga nam odnaleźć Boga to też tak kiepsko bo każdy dobrze wie o jego istnieniu kiedy nadchodzą złe chwile.. i bardzo szybko zapomina gdy znikają.
No owszem są ludzie którym Bóg niby na prawdę pomógł to zaraz zaczynają biegać milion razy do kościoła , modlić się dwa miliony razy.. i opowiadać trzem milion ludzi ,że Bóg im pomógł .. :angel:

!Fresh! 
FRESHcie

Casos: 1720

Wysłany: 2009-03-22, 11:44   Re: Smutek jako szansa umocniena w wierze.

Bardzo często kiedy wierzymy w Boga i spotyka nas coś smutnego np. śmierć ukochanej osoby człowiek zaczyna wątpić w istnienie Boga. Zadaje sobie pytanie "Dlaczego cierpie skoro wierze w Boga i jestem mu oddany?" Bóg wystawia nas na próbę, ale rzadko kto wychodzi z niej zwycięsko.

Chachull 

Wysłany: 2009-03-22, 11:57   

Cytat
Bardzo często kiedy wierzymy w Boga i spotyka nas coś smutnego np. śmierć ukochanej osoby człowiek zaczyna wątpić w istnienie Boga

Wtedy modlimy się aby "jej/jego" dusza trafiła do nieba. Przecierz smierc = spotkanie z bogiem = szczescie :) według mnie zycie na ziemi jest okresem wytrzymałosciowym (czyli okres pogłebiana wiary )

!Fresh! 
FRESHcie

Casos: 1720

Wysłany: 2009-03-22, 11:59   

Cytat
Przecierz smierc = spotkanie z bogiem = szczescie :)

To Twoje zdanie. Moje jest takie, że kiedy ktoś odchodzi i nie można z nim być (śmierć) oraz trzeba czekać aż się umrze a przecież niewiadomo kiedy to nastąpi to nie jest to szczęście.

Chachull 

Wysłany: 2009-03-22, 12:16   

Nie... to nie moje zdanie tylko Kosciół rzymsko-katolicki tak nagłasza .... na rekolekcjach, lekcjach religi tak mówią księża. Dla mnie smutek jest czymś dobrym... ale w umiar musi być :)

Source 

Casos: 3456
Medale: 1 (Zobacz więcej...)
Użytkownik Miesiąca(:Ilość 1)

Wysłany: 2009-03-23, 01:54   

Czasem warto wyjść poza koncepcję wiary by dostrzec to, co się za nią kryje.

Łatwo można zbłądzić trzymając się interpretacji innych. Bał bym się życia pod to, co mówi ktokolwiek inny.

Gdy ktoś Cię obraża i krzywdzi w jakikolwiek społeczny sposób jedyne co czujesz, to ból ego. Jeśli z tym utożsamiasz duszę to się wiele nauczyć nie zdążysz.

Bo dusza jest czymś więcej. Musi być czymś więcej skoro jest doskonalsza niż potrafimy pojąć.

Smutek nie musi się wiązać z bólem. Smutek może być uczuciem słodszym niż każda przyziemna przyjemność. Można się nim cieszyć na poziomie głębszym niż ego. Można się upajać łzami przez niego wywołanymi.

Pozdrawiam
Source.
I need to hear you<br />
M <3.

Sagad 
KWH?

Casos: 106

Wysłany: 2009-03-24, 23:53   

Aha jasne... smutek umocnieniem w wierze. Jak dla mnie to ludzie idą do kościoła wtedy gdy jest źle nawtykać Bogu albo prosić o pomoc. To są jedyne przyczyny pójścia do kościoła gdy jest im źle, smutno i w ogóle życie się na łeb wali. Nie wyobrażam sobie człowieka wierzącego, który idzie do kościoła i modli się "Boże dziękuję że moja żona zginęła w wypadku". Prędzej "Boże dlaczego mi ją zabrałeś?" jeśli to ma umacniać w wierze to coś tu jest lekko nie tak.

Sousuke 

Casos: 366

Wysłany: 2009-06-15, 21:35   Re: Smutek jako szansa umocniena w wierze.

Cytat
Często pomaga nam z tego wyjść bóg, jednak pewne sytuacje sami musimy naprawić. Odnosząc się do tego tekstu podam błogosławieństwo zawarte w PŚ przez Św. Mateusza:

Dlatego ludzie go stworzyli, żeby mieli się komu wypłakać na niewidzialne ramię i wziąć dupę w troki i zabrać się za rozwiązanie problemu, bo wiele osób jest zbyt słabych by polegać na samym sobie i wtedy właśnie pojawia się bóg.

Cheero 

Casos: 1725

Wysłany: 2009-06-15, 21:40   

Pozatym myślę, że smutek itp prędzej moga być powodem do zwątpienia w tego boga.. pojawiają się wtedy pytania typu: dlaczego nam robisz to boże? przecież niby nas kochasz

Popieram sierżancie Sagara ^^

Sousuke 

Casos: 366

Wysłany: 2009-06-15, 22:15   

Cytat
Popieram sierżancie Sagara ^^

Melduję wykonanie zadania Cheero!

Edit: Gratuluję moderatorce refleksu i nieznajomości tematu. Zobacz najpierw Full Metal Panic i wtedy oceń czy ten post nie ma nic wspólnego z postem Cheero. Kobieta i moderator, nie ma nic gorszego, tfu.

Jakby smutek umacniał w wierze to kościół byłby pełen emo-dzieci a jakoś tego nikt nie zauważył. Tyle w temacie.

adamonis 

Casos: 78

Wysłany: 2014-10-16, 08:41   

Byle by się tym smutkiem rodziny wokół nie maltretowało...

zero 

Casos: 20

Wysłany: 2014-11-11, 18:02   

"Bycie człowiekiem jest jak bycie domem gościnnym.
Każdego poranka są nowe odwiedziny.
Radość, depresja, złośliwość, czy pewna chwilowa obecność
przychodzą jak niezapowiedziani goście.
Powitaj każdego z otwartymi ramionami!
Bądź wdzięczny za każdego gościa,
który do Ciebie przychodzi,
bo każdy jest twoim przewodnikiem przychodzącym z poza."

Smutek i cierpienie mają wartość terapeutyczną pod warunkiem, że jesteśmy na tyle świadomi by móc to zauważyć. Wtedy na takim cierpieniu możemy wiele zyskać. W innym razie możemy wiele stracić.

Cierpienie na pewno zbliża do Boga, zwłaszcza w religiach Abrahamowych. Przykładem niech będzie Jezus Chrystus i jego cierpienie, które dla wielu stało się po prostu drogą do Boga.

buba 

Casos: 350

Wysłany: 2015-09-15, 10:42   

Jak trwoga, to do Boga- coś jest w tym powiedzeniu.

meta 

Casos: 1470

Wysłany: 2015-09-17, 08:22   

Tak mawiają. Ja jednak wolę inne natchnienie.

Odpowiedz do tematu