Menu
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy Lista Przebojów   Rejestracja   Profil   Zaloguj 
Rozmowy na temat wszystkich waznych spraw dotyczacych ekipy oraz forum. [Widoczne tylko dla ekipy forum] Dyskusje na temat telefonów komórkowych, palmtopów i nawigacji satelitarnych. Który jest najlepszy i dlaczego? Jezeli zajmujesz sie grafika to miejsce w którym mozesz pochwalic sie swoimi pracami. A takze poprosic o jej wykonanie. Wszystko na temat tworzenia stron internetowych problemy, pytania itp… Wszystko co jest zwiazane z systemami operacyjnymi problemy, pytania itp… Rozmowy na temat tego co i gdzie kupic. Doradzamy oraz pytamy. Dyskusje na temat programów. Który jest najlepszy i dlaczego. Chcesz cos kupic, sprzedac lub zamienic to jest wlasnie miejsce dla Ciebie. [Automatyczne czyszczenie co 30 dni] Wszystko co nas smieszy i rozbawia do lez. Tutaj znajdziesz smieszne zdjecia, gry, filmy i wiele innych. Kon by sie usmial. Forumowe gry i zabawy typu skojarzenia itd… Rozmowy o tym co nigdzie indziej nie pasuje. Chcialbys pomnozyc swoje pieniadze? Chcesz sie dowiedziec jak to zrobic? Lubisz obstawiac? To jest wlasnie forum dla Ciebie! Rozmyslania i przemyslenia na rózne tematy. Dyskusje na temat wydarzen w swiecie polityki w Polsce oraz na Swiecie. Rozmowy na temat ubran, subkultur i stylach zycia. Delikatne rozmowy na temat religii oraz wiary. To co uczniowe lubia najbardziej dyskusje na temat szkoly i nauki. Zdanie kobiet i mezczyzn na pewne tematy ;) Masz problem, chcesz sie z czegos zwierzyc ?? Albo pochwalic ? Poplotkowac? Po prostu napisz. Masz problem, chcesz sie z czegos zwierzyc ?? Albo pochwalic ? Poplotkowac? Po prostu napisz. Dyskusje na temat milosci i przyjazni. Dyskusje na temat uzywek i nalogów. Forum na którym mozemy sie dzielic wrazeniami z podrózy pomiedzy soba. Tutaj odkryjesz tajemnice zjawisk paranormalnych. Lubisz gotowac, eksperymentowac w kuchni? Pochwal sie swoimi osiagnieciami w tej dziedzinie. Dzial dla milosników koni mechanicznych. Tutaj mozesz sie pochwalic swoim Sport to zdrowie! Rozmowy o wydarzeniach sportowych. Wszystko na temat ksiazek, poezji i innych gatunków literackich. Rozmowy na temat swiata filmów, wydarzen filmowych i nowosci. Rozmowy na temat muzyki, imprez, wykonawców i sprzetu muzycznego. Dyskusje na temat gier komputerowych lub konsolowych. Forum dla prawdziwych Vipów. Jestes tutaj nowy? Chcesz poznac nowych ludzi? Napisz kilka slów o Sobie. Konkursy z nagrodami organizowane przez administracje forum. Jesli masz pytanie, sugestie lub problem dotyczacy forum badz jego uzytkowników napisz o tym! Wszystkie wazne informacje i nowosci dotyczace forum oraz jego uzytkowników.

Poprzedni temat «» Następny temat
Radio Maryja
Autor Wiadomość
Babcia 

Casos: 70
Medale: Brak

Wysłany: 2010-03-02, 18:06   

A więc żal mi Ciebie towarzyszu Stalinie. Wszystkim chamom współczuję, więc pod tym względem nie jestes wyjątkiem.

towarzysz Stalin 
Batiuszko

Casos: 1670

Wysłany: 2010-03-02, 18:08   

Cytat
A więc żal mi Ciebie towarzyszu Stalinie

Jakim cudem może być ci żal osoby lepszej od ciebie?

Ja kończę ten offtop.

Babcia 

Wysłany: 2010-03-02, 18:14   

A na temat Radia Maryja juz wszystko napisałeś?

Hell 

Casos: 1105

Wysłany: 2010-03-02, 18:30   

?eby wypowiedzieć się w temacie, to i ja dorzucę trzy grosze.

Nie słucham Radia Maryja. Jestem głęboce uprzedzony do jego dyrektora, jak i do dużego stopnia jego słuchaczy (wiek ich mnie nie obchodzi, więc generalizowania brak), aczkolwiek nie to mnie skłania do odpuszczenia sobie tej stacji - wszak nie dyrekcja i słuchacze jakość czynią.
Od radia potrzebuję trzech rzeczy. Są to, hierarchicznie:
1. Informacje ze świata polityki (podczepmy to pod wszelkie "Wiadomości"
2. Programów publicystycznych i kulturalnych
3. Muzyki (ot).

Radio Maryja nie jest w stanie zaoferować mi
ad. 1: rzetelnych informacji - redaktorzy RM wyznaczają się subiektywnością w przedstawianiu spraw najwyższego (jak i w gruncie rzeczy tego niższego również) szczebla.

ad. 2: programy kulturalne w większości opierają się na kwestiach religijnych, skupiają się na kulturze przeznaczonej dla węższego grona ludzi (choć nie jest to kultura wysoka)

ad. 3: nie posłucham tam choćby AC/DC - klasyki rocka (AC\DC apropo starano się przedstawić jako zespół satanistyczny, koślawo tłumacząć akronim AC\DC, niesłusznie zresztą). To samo tyczy się wszelkiego rodzaju muzyki rockowej.

Tak więc, z punktu czysto konsumenckiego, Radio Maryja nie jest w stanie mi nic zaoferować.

bo choć świat powstał i powstrzymał drania,

suka która go zrodziła, znów ma ruję.

- Bertold Brecht

Babcia 

Wysłany: 2010-03-02, 20:37   

Hell! w 1 i 2 punkcie mylisz się radykalnie, co do trzeciego masz sporo racji, ale najlepiej sprawdzic u źródła, czyli monitorować przez co nalmniej kilka godzion dziennie.
Jeśli idzie o słuchaczy to dzielą się na słuchających i podsłuchujących, z tego co czytam Ty nie należysz, ani do jednych, ani do drugich, ja natomiast do tych pierwszych, a więc pozdrawiam.

Sajmon 
^^

Casos: 1798

Wysłany: 2010-03-02, 21:47   

Przyznam, że w bardzo dużym stopniu patrzę na całe to radio przez wzgląd na ojca dyrektora... A jako że nie potrafię znaleźć odpowiednich eufemizmów na określenie tego, jak postrzegam jego osobę, stwierdzę jedynie, że NIC dobrego o nim mi się na palce nie ciśnie. Podobnie całe radio Maryja.

Hell 

Casos: 1105

Wysłany: 2010-03-02, 22:07   

Babcia, co do programów kulturalnych, to fakt faktem, mogę się mylić.
Ale co do rzetelności informacji niestety mam podstawy do wątpliwości. Romantyczny związek PiSu z RM fatalnie wygląda.
Ale poglądy polityczne to już inna sprawa, w którą tutaj się nie będę zagłębiał.

bo choć świat powstał i powstrzymał drania,

suka która go zrodziła, znów ma ruję.

- Bertold Brecht

Lechoo91 
z benzyną we krwi

Casos: 1118

Wysłany: 2010-03-02, 22:31   

a wiecie co ?
Jutro mam trochę czasu, posłucham sobie RM przez godzinę :D
"Zobaczymy co się ze mną stanie", co mi to da, jakich informacji mi to dostarczy...
Bo Babcia, faktycznie ma trochę racji, że opinia większości bazuje na pogłoskach :P

Babcia 

Wysłany: 2010-03-03, 08:03   

Moi drodzy! Ja RM słucham minimum 1 godzinę dziennie, a maksimum 5 godzin.
Od godz.13.15 do 14.00 są Aktualności dnia i ten program słucham,gdyz przenoszę radyjko do kuchni i przygotowując obiad i słyszę najczęściej polityków PiS. Oczywiście nie przeszkadza mi to, gdyz jestem sympatykiem i wyborcą tej partii.
Hello! Masz racje i ładnie to ująłes, gdyz politycy PiS faktycznie mają dobra układy w RM.
Teraz w okresie Wielkiego Postu codziennie odmawiam część różańca świętego i dzisiaj odmówiłam tajemnice światła o godz. 6.30 do 7.00.
Modlitwy i katechezy jest też dużo w RM, a ja ciekawa jestem Lecho, czy trafisz wybiórczo na modlitwę, czy na inny ciekawy, lub mniej ciekawy program.
Zachęcam do podsłuchania programu dla młodzieży w każdy piatek o godz. 21.40-program:"Czas wzrastania".

tobiasty 

Casos: 3292

Wysłany: 2010-03-03, 09:11   

Babcia, dzisiaj postanowilem posluchac chwile RM i akurat trafilem na wspomniany wyzej rozaniec ... odrazu podziekowalem i zmienilem stacje na RMF FM :thumbdown:

Babcia 

Wysłany: 2010-03-03, 09:27   

Tobiasty! Czy nie wysłuchałes nawet jednej tajemnicy, która trwa tylko 5 minut?
Bijąc sie w piersi przyznam, że gdy byłam w Twoim wieku też wydawało mi się, że różaniec to monotonna i zbyt długa modlitwa, ale obecnie, gdy mam tyle intencji widzę, że różaniec to piękna modlitwa. Już widzę z jakim niedowierzaniem przyjmujesz to do wiadomości.
Gdy oglądam pielgrzymki młodych słuchaczy RM na Jasną Górę i cieszę sie i smucę się. Cieszę się, że są młodzi, którzy sa słuchaczami RM, a martwie się, że jest ich tak mało.

tobiasty 

Casos: 3292

Wysłany: 2010-03-03, 09:34   

Cytat
Tobiasty! Czy nie wysłuchałes nawet jednej tajemnicy, która trwa tylko 5 minut?
Bijąc sie w piersi przyznam, że gdy byłam w Twoim wieku też wydawało mi się, że różaniec to monotonna i zbyt długa modlitwa, ale obecnie, gdy mam tyle intencji widzę, że różaniec to piękna modlitwa. Już widzę z jakim niedowierzaniem przyjmujesz to do wiadomości.
Gdy oglądam pielgrzymki młodych słuchaczy RM na Jasną Górę i cieszę sie i smucę się. Cieszę się, że są młodzi, którzy sa słuchaczami RM, a martwie się, że jest ich tak mało.

Wole posluchac muzyki ktora mnie relaksuje niz modlitwy lub kazania ktora marnuje moj cenny czas ]:->

Babcia 

Wysłany: 2010-03-03, 09:59   

Tobiasty! Twój wybór. Każdy ma wybory, dlatego ja je równiez dokonuję i dlatego RM nie słucham 24 godziny na dobę, ale wybieram różne programy.
A ten diabełek to co ma symbolizować, czy to Twój wybór?

Lechoo91 
z benzyną we krwi

Casos: 1118

Wysłany: 2010-03-03, 15:24   

nope, stwierdziłem, że jedynym celem tego radia jest szerzyć wiarę i u wierzących ją umacniać, jednak nawet gdybym był wierzący nie słuchałbym RM. To chyba nie grzech, nie ?

a bałbym się, że wieloletnie słuchanie takiej stacji zrobiło by ze mną to:

nie lubię takich ludzi jak ta kobieta na filmie i współczuję jej wypranego mózgu...
z takimi ludźmi nie da się już nic zrobić

Babcia 

Wysłany: 2010-03-03, 21:28   

Lechoo91! Ten przykład jest żałosny i z brodą. Słyszałam to dawno, dawno temu... to taki nieudany bubel :thumbdown: . Masz cos lepszego?
Zanim znajdziesz włącz Radio Maryja i posłuchaj dzisiaj ciekawych Rozmów niedokończonych o godz. 21.40, gościem będzie reżyser Grzegorz Braun.

Odpowiedz do tematu