Menu
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy Lista Przebojów   Rejestracja   Profil   Zaloguj 
Rozmowy na temat wszystkich waznych spraw dotyczacych ekipy oraz forum. [Widoczne tylko dla ekipy forum] Dyskusje na temat telefonów komórkowych, palmtopów i nawigacji satelitarnych. Który jest najlepszy i dlaczego? Jezeli zajmujesz sie grafika to miejsce w którym mozesz pochwalic sie swoimi pracami. A takze poprosic o jej wykonanie. Wszystko na temat tworzenia stron internetowych problemy, pytania itp… Wszystko co jest zwiazane z systemami operacyjnymi problemy, pytania itp… Rozmowy na temat tego co i gdzie kupic. Doradzamy oraz pytamy. Dyskusje na temat programów. Który jest najlepszy i dlaczego. Chcesz cos kupic, sprzedac lub zamienic to jest wlasnie miejsce dla Ciebie. [Automatyczne czyszczenie co 30 dni] Wszystko co nas smieszy i rozbawia do lez. Tutaj znajdziesz smieszne zdjecia, gry, filmy i wiele innych. Kon by sie usmial. Forumowe gry i zabawy typu skojarzenia itd… Rozmowy o tym co nigdzie indziej nie pasuje. Chcialbys pomnozyc swoje pieniadze? Chcesz sie dowiedziec jak to zrobic? Lubisz obstawiac? To jest wlasnie forum dla Ciebie! Rozmyslania i przemyslenia na rózne tematy. Dyskusje na temat wydarzen w swiecie polityki w Polsce oraz na Swiecie. Rozmowy na temat ubran, subkultur i stylach zycia. Delikatne rozmowy na temat religii oraz wiary. To co uczniowe lubia najbardziej dyskusje na temat szkoly i nauki. Zdanie kobiet i mezczyzn na pewne tematy ;) Masz problem, chcesz sie z czegos zwierzyc ?? Albo pochwalic ? Poplotkowac? Po prostu napisz. Masz problem, chcesz sie z czegos zwierzyc ?? Albo pochwalic ? Poplotkowac? Po prostu napisz. Dyskusje na temat milosci i przyjazni. Dyskusje na temat uzywek i nalogów. Forum na którym mozemy sie dzielic wrazeniami z podrózy pomiedzy soba. Tutaj odkryjesz tajemnice zjawisk paranormalnych. Lubisz gotowac, eksperymentowac w kuchni? Pochwal sie swoimi osiagnieciami w tej dziedzinie. Dzial dla milosników koni mechanicznych. Tutaj mozesz sie pochwalic swoim Sport to zdrowie! Rozmowy o wydarzeniach sportowych. Wszystko na temat ksiazek, poezji i innych gatunków literackich. Rozmowy na temat swiata filmów, wydarzen filmowych i nowosci. Rozmowy na temat muzyki, imprez, wykonawców i sprzetu muzycznego. Dyskusje na temat gier komputerowych lub konsolowych. Forum dla prawdziwych Vipów. Jestes tutaj nowy? Chcesz poznac nowych ludzi? Napisz kilka slów o Sobie. Konkursy z nagrodami organizowane przez administracje forum. Jesli masz pytanie, sugestie lub problem dotyczacy forum badz jego uzytkowników napisz o tym! Wszystkie wazne informacje i nowosci dotyczace forum oraz jego uzytkowników.

Poprzedni temat «» Następny temat
Kościól
Autor Wiadomość
Nefretete 

Casos: 174
Medale: Brak

Wysłany: 2009-04-12, 10:11   

Nie chodzę, nie mam potrzeby. Denerwujące jest to jak te wszystkie babki idą do kościoła, a wychodząc gadają, a bo tamta sobie nowy beret kupiła, a ta znów przyszła w stary. Nie wierzę w kościół, podobno Bóg jest wszędzie i wszędzie można się modlić. Zresztą jak tu ktoś wcześniej napisał
Cytat
Kościół traktuję jak instytucję wymuszającą od ludzi pieniądze na tacę, typowa sekta...
z tym się zgodzę.
Zresztą sam ksiądz na religii powiedział, że 99% ludzi chodzących do kościoła to banda kretynów, bo nie wiedzą po co tam chodzą i nawet nie rozumieją treści kazania. Tu się z nim zgodzę, bo sama zaliczam się do tej grupy osób.

Kochający mężczyzna gotów przyjąć jej poświęcenie."

A.Kumor

PsBoo 

Casos: 160

Wysłany: 2009-04-14, 09:53   

Kościół. Czasem chodzę, bo mnie zmuszają... np. bierzmowanie. Z rzadka zdarza się, że idę z własnej woli, zobaczyć czy może coś się tam zmieniło i jest w stanie do mnie trafić. Z reguły odchodzę rozczarowana.
Co do starszych osób... Nie wiem jak będę się zachowywać, widząc przed sobą dość bliską perspektywę śmierci. Może też będę starała się ubłagać wszechmocnego Boga o litość i zadośćuczynię grzechy z całego życia codziennym chodzeniem do Kościoła ?
Nigdy nic nie wiadomo. Kiedyś ludzie wierzyli, że Ziemia jest płaska. Dziś my wierzymy w Boga. Co będzie słuszne za kolejne tysiąclecia nikt nie wie. Mam nadzieję, że tłumy będą się ogarniać i nie będą ślepo słuchać Kościoła.

makoo 
?yjący chwilą

Casos: 200

Wysłany: 2009-04-16, 17:52   

Nie będziecie normalnie kochać, normalnie nienawidzić i normalnie mówić. Bo Bóg waszym wrogiem.
Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość.<br />
Woody Allen<br />
<br />
Pozdrawiam Cię
:) <br />

marcix 

Casos: 28

Wysłany: 2009-05-11, 12:49   

ja już nie chodzę do kościoła... instytucja ta bardzo mnie denerwuje i drażni xD nie zgadzam się z nauka kościoła, która po prostu jest nie dzisiejsza, ogranicza człowieka i wręcz uwstecznia. A poza tym kościół głownie kręci się wokół kasy. Jestem wierząca i to wystarczy. Modlić mogę się w domu.

Source 

Casos: 3456
Medale: 1 (Zobacz więcej...)
Użytkownik Miesiąca(:Ilość 1)

Wysłany: 2009-05-11, 21:15   

BO!?

Zawsze wszędzie musi być bo?

Każdy podpiera się czym może, by udowodnić, że jego koncepcja jest trafna. Chodzę...mam rację, nie chodzę, mam rację.

Inną sprawą, że robienie czegoś "dla siebie" ze względu na innych to czysty masochizm i głupota. Wiecznie rywalizacja. Jak nauka BO ważne są oceny. Gdzie tu miejsce dla WAS? Może warto robić TO dlatego, że jest potrzeba i efekt, który jest fajny a nie strach przed panem bogiem, niechęć do księdza czy starszych pań w modnym berecie?

niesforna...

Ciebie to ucieszyć powinno, bo powiewa optymizmem.

Są ludzie mojego pokroju, którzy sami żegnali się w obecności biskupa, bo nie mieli możności wcześniej...a teraz...wiele lat później wracają. Mimo wojowania i szczerego antyklerykalizmu...Byłem ateistą z ponad 5 letnim stażem.

Jak ktoś szuka...szczerze szuka, znajdzie. Nie koniecznie pana z brodą na chmurce. Znajdzie coś co da mu spokój i pewność.

Pozdrawiam.
I need to hear you<br />
M <3.

Lukasz 

Casos: 2178

Wysłany: 2009-05-11, 22:01   

Nie pamiętam, kiedy ostatni raz byłem w kościele. Kiedyś na mszę uczęszczałem tylko pod naciskiem rodziców. Zmuszanie do tego dzieci jest bez sensu - skoro nie chcą, i tak z nabożeństwa nie skorzystają, a jedynie zmarnują kupę czasu nudząc się i patrząc na zegarek.

Wobec religii jestem obojętny. Nie praktykuję i nie zastanawiam się nad tym, czy to wszystko ma sens. Nie jest mi to potrzebne do życia. Basta. ;)

Butterfly 
. marzycielka .

Casos: 72

Wysłany: 2009-05-14, 19:21   

Ja nigdy w niedziele nie chodziłam, ale od pewnego czasu próbuje to zmienić. Chodze codziennie (prawie) na majówki i jestem w Służbie Maryjnej. Ale myślę, ze to wystarczy :)

Dolczyk 

Casos: 62

Wysłany: 2009-06-10, 21:20   

Ja czasami chodzę bo lubię przebywać w kościele jako budowli (spokój można się zastanowić nad życiem).Kościół jako organizacja nie przedstawia dla mnie już żadnej wartości(zasady wiary ustalone przez ludzi którzy sami ich nie przestrzegają).Wierzę w Boga(jak by go nie nazwać) bo nie ma powodu żeby nie wierzyć, jednak trzymam się własnych zasad wiary.

Sajmon 
^^

Casos: 1798

Wysłany: 2009-06-11, 08:58   

Do kościoła chodzę rzadko, bo uważam, że skoro Bóg jest wszędzie, to tak samo mogę go wszędzie wyznawać, a pośrednik między mną a Bogiem jest rzeczą zbędną. Kościół jako budynek zawsze pozostanie dla mnie tylko budynkiem.

Roffy 
Bachmenka [-]LoVeR[-]

Casos: 210

Wysłany: 2009-06-11, 10:33   

ja wiec tasak :P
koscioł dla mnie to tylko budynek
nie wieze w boga i innych zrezygnowałem z biezmowania
wkoncu miałem odwage powiedziec o tym rodzicom:)

Barbossa 
alternatywa !

Casos: 180

Wysłany: 2009-06-11, 20:46   

Wierzę w Boga.
Wierzę w świat przyszły.
Wierzę, że wy nie wierzący pójdziecie do piekła !
Chciałbym wierzyć że ja tam z wami nie trafie xD

BTW. dziś byłem w kościele :)

K-0 

Casos: 60

Wysłany: 2009-06-12, 11:47   

Gdybys byl silny w wierze to mdlilbys sie wlasnie o to, by ci nie wierzacy w koncu sie nawrocili i traili do nieba. Taka jest przeciez nauka kosciola nie?
Zreszta spojrz na to z tej strony: ty wierzysz ze oni pojda do piekla, bo wiesz, ze pieklo istnieje i zli ludzie pojda do pikekla. A co maja powiedziec niewierzacy? Oni sa tak samo jak ty przekonani ze NIE pojda do piekla, bo w nie nie wierza!
Wyglada to tak "Jak umra to sie przekonaja ze pieklo istnieje i trafia do piekla, w ktore tak naprawde nie wierza".

Sajmon 
^^

Casos: 1798

Wysłany: 2009-06-12, 12:35   

Cytat
Gdybys byl silny w wierze to mdlilbys sie wlasnie o to, by ci nie wierzacy w koncu sie nawrocili i traili do nieba. Taka jest przeciez nauka kosciola nie?

Ech, przypierdalasz się do rzeczy umownych. Czy Twój przedmówca powiedział, że chcę abyśmy trafili do piekła? Po prostu dał do zrozumienia, że w nie wierzy.

Cytat
Zreszta spojrz na to z tej strony: ty wierzysz ze oni pojda do piekla, bo wiesz, ze pieklo istnieje i zli ludzie pojda do pikekla. A co maja powiedziec niewierzacy? Oni sa tak samo jak ty przekonani ze NIE pojda do piekla, bo w nie nie wierza!
Wyglada to tak Jak umra to sie przekonaja ze pieklo istnieje i trafia do piekla, w ktore tak naprawde nie wierza.

Wiara jest sprawą indywidualną każdego człowieka, więc porównywanie tego co ma spotkać po śmierci wierzących i niewierzących, jest bezsensowne. Każdy wierzy w coś innego, więc gdybym np. ja miał dogłębnie rozmyślać nad śmiercią, za każdym razem, gdy katecheta mówił mi, że pójdę do piekła, to myślałbym tak do śmierci.
Ostatnio zmieniony przez Sajmon 2009-06-12, 12:41, w całości zmieniany 1 raz  

Krasia 
Pawłoholik<3

Casos: 604

Wysłany: 2009-06-12, 12:39   

ee ja tam szczerze... omijam kościół... chodzę do spowiedzi... do kościoła czasamii...
jakoś mnie tam nie ciągnie ;/ ani nie czuję potrzeby przebywania taamm...

Cheero 

Casos: 1725

Wysłany: 2009-06-14, 20:31   

Nie wiem czy wierzyć w Boga. Może sobie jest, może nie.. Jak znajde sobie wystarczający dowód, który potwierdzi jego istnienie to zaczne żyć po Bożemu. Raczej nie wierzę w Jezusa.. tzn Jezus mógł sobie być, ale myślę, że nie był synem Boga i coraz mocniej umacniam się w tym przekonaniu, że był oszustem. A do kościoła uważam, że nie warto chodzić ponieważ to tylko wymysł ludzi.. tak żeby kasa z tego była.. Myślę, że równie dobrze można rozmawiać z Bogiem w domu i czas stracony na msze wykorzystać w inny sposób.. np. czyniąc coś dobrego.. myślę, że z tego Bóg byłby bardziej zadowolony.

Odpowiedz do tematu