Menu
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy Lista Przebojów   Rejestracja   Profil   Zaloguj 
Rozmowy na temat wszystkich waznych spraw dotyczacych ekipy oraz forum. [Widoczne tylko dla ekipy forum] Dyskusje na temat telefonów komórkowych, palmtopów i nawigacji satelitarnych. Który jest najlepszy i dlaczego? Jezeli zajmujesz sie grafika to miejsce w którym mozesz pochwalic sie swoimi pracami. A takze poprosic o jej wykonanie. Wszystko na temat tworzenia stron internetowych problemy, pytania itp… Wszystko co jest zwiazane z systemami operacyjnymi problemy, pytania itp… Rozmowy na temat tego co i gdzie kupic. Doradzamy oraz pytamy. Dyskusje na temat programów. Który jest najlepszy i dlaczego. Chcesz cos kupic, sprzedac lub zamienic to jest wlasnie miejsce dla Ciebie. [Automatyczne czyszczenie co 30 dni] Wszystko co nas smieszy i rozbawia do lez. Tutaj znajdziesz smieszne zdjecia, gry, filmy i wiele innych. Kon by sie usmial. Forumowe gry i zabawy typu skojarzenia itd… Rozmowy o tym co nigdzie indziej nie pasuje. Chcialbys pomnozyc swoje pieniadze? Chcesz sie dowiedziec jak to zrobic? Lubisz obstawiac? To jest wlasnie forum dla Ciebie! Rozmyslania i przemyslenia na rózne tematy. Dyskusje na temat wydarzen w swiecie polityki w Polsce oraz na Swiecie. Rozmowy na temat ubran, subkultur i stylach zycia. Delikatne rozmowy na temat religii oraz wiary. To co uczniowe lubia najbardziej dyskusje na temat szkoly i nauki. Zdanie kobiet i mezczyzn na pewne tematy ;) Masz problem, chcesz sie z czegos zwierzyc ?? Albo pochwalic ? Poplotkowac? Po prostu napisz. Masz problem, chcesz sie z czegos zwierzyc ?? Albo pochwalic ? Poplotkowac? Po prostu napisz. Dyskusje na temat milosci i przyjazni. Dyskusje na temat uzywek i nalogów. Forum na którym mozemy sie dzielic wrazeniami z podrózy pomiedzy soba. Tutaj odkryjesz tajemnice zjawisk paranormalnych. Lubisz gotowac, eksperymentowac w kuchni? Pochwal sie swoimi osiagnieciami w tej dziedzinie. Dzial dla milosników koni mechanicznych. Tutaj mozesz sie pochwalic swoim Sport to zdrowie! Rozmowy o wydarzeniach sportowych. Wszystko na temat ksiazek, poezji i innych gatunków literackich. Rozmowy na temat swiata filmów, wydarzen filmowych i nowosci. Rozmowy na temat muzyki, imprez, wykonawców i sprzetu muzycznego. Dyskusje na temat gier komputerowych lub konsolowych. Forum dla prawdziwych Vipów. Jestes tutaj nowy? Chcesz poznac nowych ludzi? Napisz kilka slów o Sobie. Konkursy z nagrodami organizowane przez administracje forum. Jesli masz pytanie, sugestie lub problem dotyczacy forum badz jego uzytkowników napisz o tym! Wszystkie wazne informacje i nowosci dotyczace forum oraz jego uzytkowników.

Poprzedni temat «» Następny temat
islam
Autor Wiadomość
doris1302 

Casos: 6
Medale: Brak

Wysłany: 2009-05-07, 12:03   islam

co sadzicie o islamie jako o religii i stylu życia

Source 

Casos: 3456
Medale: 1 (Zobacz więcej...)
Użytkownik Miesiąca(:Ilość 1)

Wysłany: 2009-05-07, 14:50   

Nie mam na tyle wiedzy o nim by móc się konstruktywnie wypowiedzieć. Może jest ktoś, kto jest na arabistyce...może ktoś jest Muzułmaninem? Chętnie bym posłuchał, zamiast czytać i szerzyć kolejne stereotypy.

Pozdrawiam
Rafaelo.
I need to hear you<br />
M <3.

sudarynja 

Casos: 218

Wysłany: 2009-05-09, 21:50   

bardzo dużo ludzi uważa, że terroryści są terrorystami przez swoją religię, ale ja uważam, że to nieprawda. Nie można ouogulniać wszystkich do wszystkiego. Boli mnie tylko u nich wyraźne uznanie kobiety za coś gorszego... Jeżeli w imię wiary nie łamią praw człowieka, wszystko jest ok.

Kabaczek 
69 Group

Casos: 4416
Medale: 1 (Zobacz więcej...)
Użytkownik Miesiąca(:Ilość 1)

Wysłany: 2009-05-10, 10:25   

Cytat
bardzo dużo ludzi uważa, że terroryści są terrorystami przez swoją religię,

taki pogląd zaczął kształtować się przez "11 września"

doris1302 

Casos: 6

Wysłany: 2009-05-11, 12:32   

ja w swoim życiu spotkałam pewną osobę która wyznaje islam bylam mile zaskoczona jego pojmowaniem świata i tak wielka wiara, byla to osoba o pozytywnym nastawieniu do ludzi jedynie co bylo trudno do zrozumienia dla mnie to bardzo duza wiara w koran i wszystko to co nakazuje., nikt nie jest swiety i kazdy popelnia jakies grzechy a wyznawcy islamu staraja sie zyc wg koranu jak idealy skad biara taka sile? przeciaz kazdy ma slabostki :drunk:

Sajmon 
^^

Casos: 1798

Wysłany: 2009-06-13, 12:52   

Islam. Cóż na pewno jest to religia, której zasady i doktryny bardzo ciężko zrozumieć i co najważniejsze ciężko dobrze zinterpretować. Zła interpretacja Koranu przez niewykształconych arabów spowodowała załamanie tej religii, zapoczątkowanie świętych wojen itp. Mimo, że islam posiada niewątpliwie wiele wad jak np. dyskryminacja kobiet., to uważam ją za wyznanie sensowniejsze od chrześcijaństwa. W ciekawy sposób interpretują postać Jezusa, uznając go za proroka odgrywającego znaczną rolę w ich wierze. Kiedyś widziałem nawet rycinę, gdzie Jezus i Mahomet wędrowali ramię w ramię po pustyni. o_0

Barbossa 
alternatywa !

Casos: 180

Wysłany: 2009-06-13, 13:11   

Bardzo dobrze interpretują koran ^^ zresztą tak samo jak w Biblii niektórzy lubią coś dodać coś ująć, jeno konserwatyści z 1 i 2 strony trzymają się ogółu. Islamistów nie lubię ale szanuję.

Sousuke 

Casos: 366

Wysłany: 2009-06-15, 23:56   Re: islam

Cytat
co sadzicie o islamie jako o religii i stylu życia

religia, taka sama bajka jak chrześcijaństwo

styl życia, jeszcze większe upodlenie kobiet niż w chrześcijaństwie

Cytat
Mimo, że islam posiada niewątpliwie wiele wad jak np. dyskryminacja kobiet., to uważam ją za wyznanie sensowniejsze od chrześcijaństwa.

No tak racja, co z tego, że mogę ukamienować dziewczynę, za to, że nie chciała zostać moją żoną (dobrze, że chociaż państwo rozpatruje takie złamanie prawa), przecież jest sensowniejsze od chrześcijaństwa. Gdzie tu logia, gdzie szacunek do drugiego człowieka? Pojmij to, że drugi człowiek jest ważniejszy niż jakaś wiara i jakikolwiek bóg, bo on istnieje i jest obok Ciebie, a bóg? Może gdzieś jest może nie ma.

Barbossa 
alternatywa !

Casos: 180

Wysłany: 2009-06-16, 09:42   

Sousuke, szacunek dla 2 człowieka i prawa człowieka to bajka. Płynna imaginacja w którą wierzą tylko ci którzy nie chcą wiedzieć jak wygląda prawdziwy świat. Myślisz, że wschód jest taki zły? Zachodnia kultura już upadła, tam już nie ma kultury i obyczajów.

Islam jako religia jest bardzo mocna i oby dalej trwali przy swojej kulturze! Chwała im za to!

Sousuke 

Casos: 366

Wysłany: 2009-06-16, 14:14   

Ty wiesz co oni robią z kobietami i za co (tak, za co a nie za kogo) je mają? Jakbym był Twoją dziewczyną dałbym Ci w twarz za te słowa.

Dolczyk 

Casos: 62

Wysłany: 2009-06-27, 00:02   

Prawda jest taka,że islam mocno trzyma w ryzach swoich wyznawców.Kary za złamanie reguł są bardzo surowe,traktowanie kobiet niekiedy nieludzkie.Można by powiedzieć, że katolicyzm w porównaniu do islamu to raj jeżeli chodzi o wymagania wobec wiernych.Pewnie są jakieś pozytywne aspekty ale nie znam ich.

towarzysz Stalin 
Batiuszko

Casos: 1670

Wysłany: 2009-06-27, 08:51   

Co ja myślę? Każda wiara jest dobra byle by w nią wierzyć.

Sajmon 
^^

Wysłany: 2009-07-12, 22:22   

Dopiero teraz zobaczyłem te ostatnie posty w tym temacie :P

Cytat
No tak racja, co z tego, że mogę ukamienować dziewczynę, za to, że nie chciała zostać moją żoną (dobrze, że chociaż państwo rozpatruje takie złamanie prawa), przecież jest sensowniejsze od chrześcijaństwa.

Zacznijmy od tego, że Stary testament ma korzenie zarówno chrześcijańskie, jak i islamskie. W obydwu tych religiach na początku istniały takie same poglądy odnośnie kobiet. Demonizacja itd. Do średniowiecza wszystko się utrzymywało. Katolicy palili kobiety na stosie, a muzułmanie je kamieniowali. Tyle, że muzułmanie mieli do tego prawo tylko i wyłącznie, gdy podczas nocy poślubnej okazywało się, że kobieta nie jest dziewicą, a w europie zabijano na lewo i prawo. Dlatego powiedziałem, że uważam islam za religie sensowniejszą od chrześcijaństwa. Dalej pozostała już tylko kwestia rozwoju ludzkiego rozumu i interpretacji wiary. Europa poszła w przód, a islam pozostaje w zamierzchłych czasach.

Dla mnie to jak z nietzschem, ulubionym filozofem Hitlera. Ludzie patrzą na to powierzchownie, nie szukają głębszego sensu i wyciągają błędne wnioski.

Cytat
Gdzie tu logia, gdzie szacunek do drugiego człowieka?

A gdzie logia i szacunek w księdze rodzaju, gdzie syn Abrahama chciał oddać swoje córeczki w tłum zboczeńców?

Cytat
Pojmij to, że drugi człowiek jest ważniejszy niż jakaś wiara i jakikolwiek bóg, bo on istnieje i jest obok Ciebie, a bóg? Może gdzieś jest może nie ma.

Nie musisz mi tego tłumaczyć. Nigdy nie mówiłem, że tak jest i nigdy nie powiem, więc nie wiem skąd takie wnioski??

Sajmon 
^^

Wysłany: 2009-07-13, 08:22   

Cytat
Stary testament nie ma korzeni islamskich gdyż powstał wcześniej niż islam.

Użyłem złego sformułowania. Miałem na myśli to, że stary testament jest wspólną częścią islamu, judaizmu i chrześcijaństwa. Miejsce kobiet było na początku we wszystkich religiach monoteistycznych takie samo. Katolicyzm tylko wygląda na religie tolerancyjną. Postępowi papieże mogą sobie w XXw. ustanawiać dogmaty o Marii, ale w Biblii, jakoś za dużo o niej nie ma napisane.

Cytat
Religia może i jest sensowniejsza. Ale ludzie którzy pokierowali wiernymi tak że niektóre odłamy między innymi o ile się nie mylę - szyicki. Wierzą że jeśli umierając zabiją wielu niewiernych, zapewnią sobie miejsce u boku allaha. A przecież kiedyś islam zwany był religią miłości.

Rzeczywiście masz rację. Jednak każda religia ma swoje konserwatywne odłamy, a ich społeczność rzuca złe światło na całą religie, tworząc bezsensowne stereotypy, w stylu: muzułmanin to terrorysta, a ksiądz to pedofil. Nie można oceniać całości po mniejszości.

Sajmon 
^^

Wysłany: 2009-07-13, 09:35   

Cytat
Cytat
Nie można oceniać całości po mniejszości

Przecież nie oceniam. Wyraźnie napisałem:

Cytat
niektóre odłamy

Nie piszę, że Ty oceniasz. Mówię o ogóle społeczeństwa. ;)

Odpowiedz do tematu