Menu
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy Lista Przebojów   Rejestracja   Profil   Zaloguj 
Rozmowy na temat wszystkich waznych spraw dotyczacych ekipy oraz forum. [Widoczne tylko dla ekipy forum] Dyskusje na temat telefonów komórkowych, palmtopów i nawigacji satelitarnych. Który jest najlepszy i dlaczego? Jezeli zajmujesz sie grafika to miejsce w którym mozesz pochwalic sie swoimi pracami. A takze poprosic o jej wykonanie. Wszystko na temat tworzenia stron internetowych problemy, pytania itp… Wszystko co jest zwiazane z systemami operacyjnymi problemy, pytania itp… Rozmowy na temat tego co i gdzie kupic. Doradzamy oraz pytamy. Dyskusje na temat programów. Który jest najlepszy i dlaczego. Chcesz cos kupic, sprzedac lub zamienic to jest wlasnie miejsce dla Ciebie. [Automatyczne czyszczenie co 30 dni] Wszystko co nas smieszy i rozbawia do lez. Tutaj znajdziesz smieszne zdjecia, gry, filmy i wiele innych. Kon by sie usmial. Forumowe gry i zabawy typu skojarzenia itd… Rozmowy o tym co nigdzie indziej nie pasuje. Chcialbys pomnozyc swoje pieniadze? Chcesz sie dowiedziec jak to zrobic? Lubisz obstawiac? To jest wlasnie forum dla Ciebie! Rozmyslania i przemyslenia na rózne tematy. Dyskusje na temat wydarzen w swiecie polityki w Polsce oraz na Swiecie. Rozmowy na temat ubran, subkultur i stylach zycia. Delikatne rozmowy na temat religii oraz wiary. To co uczniowe lubia najbardziej dyskusje na temat szkoly i nauki. Zdanie kobiet i mezczyzn na pewne tematy ;) Masz problem, chcesz sie z czegos zwierzyc ?? Albo pochwalic ? Poplotkowac? Po prostu napisz. Masz problem, chcesz sie z czegos zwierzyc ?? Albo pochwalic ? Poplotkowac? Po prostu napisz. Dyskusje na temat milosci i przyjazni. Dyskusje na temat uzywek i nalogów. Forum na którym mozemy sie dzielic wrazeniami z podrózy pomiedzy soba. Tutaj odkryjesz tajemnice zjawisk paranormalnych. Lubisz gotowac, eksperymentowac w kuchni? Pochwal sie swoimi osiagnieciami w tej dziedzinie. Dzial dla milosników koni mechanicznych. Tutaj mozesz sie pochwalic swoim Sport to zdrowie! Rozmowy o wydarzeniach sportowych. Wszystko na temat ksiazek, poezji i innych gatunków literackich. Rozmowy na temat swiata filmów, wydarzen filmowych i nowosci. Rozmowy na temat muzyki, imprez, wykonawców i sprzetu muzycznego. Dyskusje na temat gier komputerowych lub konsolowych. Forum dla prawdziwych Vipów. Jestes tutaj nowy? Chcesz poznac nowych ludzi? Napisz kilka slów o Sobie. Konkursy z nagrodami organizowane przez administracje forum. Jesli masz pytanie, sugestie lub problem dotyczacy forum badz jego uzytkowników napisz o tym! Wszystkie wazne informacje i nowosci dotyczace forum oraz jego uzytkowników.

Poprzedni temat «» Następny temat
Ateizm
Autor Wiadomość
Sorbitol 
Chemiczna lanserka. xD

Casos: 4542
Medale: Brak

Pomogła: 2 razy

Wysłany: 2009-12-12, 22:09   Ateizm

Ateizm-moda czy kryzys kościoła?

Co sądzicie na ten temat?

noid 
przyszły ratownik

Casos: 1966

Wysłany: 2009-12-12, 22:13   

w wielu kregach tylko moda. jednak dla niektorych to decyzja zycia. sam do kosciola nie chodze ale ateista nie jestem. w boga wierze ale nie zamierzam wierzyc w kosciol i w ksiezy

Sajmon 
^^

Casos: 1798

Wysłany: 2009-12-12, 23:00   

http://pogaduchy.eu/topics18/ateizm-vt749.htm

Sorbitol 
Chemiczna lanserka. xD

Casos: 4542

Pomogła: 2 razy

Wysłany: 2009-12-12, 23:01   

Sajmon, temat o całkiem innym charakterze moim zdaniem.

Sajmon 
^^

Casos: 1798

Wysłany: 2009-12-12, 23:07   

Sorbitol, chyba masz rację :)

Cytat
Ateizm-moda czy kryzys kościoła?

Na pewno nie kryzys. Ateizm był przed kościołem.
Moda? ostatnio rzeczywiście ludzie kreują się na ateistów. Ale moda to za dużo powiedziane.
Ateizm to postawa wobec sił nadprzyrodzonych taka, jak każda inna. Nie jest ani modą, ani kryzysem kościoła.

Gerda 
Gerda

Casos: 44

Wysłany: 2009-12-12, 23:09   

Ja uważam że w dzisiejszych czasach młodzież chce popisać się czy jakoś odróżnić się od większości swoich rówieśników którzy są wierzący...

Cheero 

Casos: 1725

Wysłany: 2009-12-13, 00:53   

teraz to pełno jest niby ateistów.. tylko, że większość nawet nie wie dlaczego dokładnie nimi jest.. może to jest jakaś chęć dążenia do wolności przez ludzi.. kościół narzuca pewne granice, zniewala w pewien sposob i stąd też coraz więcej ateistów.. tym bardziej, że to już nie są czasy kiedy jak ktoś nie wierzył, nie chodził do kościoła to był wstyd na całą wieś, wytykany palcami, uwarzany za sataniste ;p może mam coś z ateisty.. ale nie chce koniecznie być ateistą ;p

Lechoo91 
z benzyną we krwi

Casos: 1118

Wysłany: 2009-12-16, 22:54   

Ja niewierzącym zostałem już w podstawówce i twardo przy tym stoję, ale nie lubiłem się z tym afiszować bo ludzie różnie to odbierali, fakt zauważyłem, że w ostatnich latach ateizm stał się modny, a w ostatnim roku modne stało się nawracanie i kpienie z ateizmu.

Co do samej wiary i jej systemu, to mam więcej niż dużo własnych argumentów, które mi nigdy nie pozwolą być wierzącym - chciałbym wierzyć bo to daje spokój, ale nie potrafię siebie oszukiwać.
Sam kiedyś usiadłem i zacząłem dumać, uświadomiłem sobie mnóstwo rzeczy jak
np. że po śmierci najprawdopodobniej jest jak przed życiem, itp

polecam jeszcze zobaczyć to

ale nie jestem też absolutnie jakimś antychrystem,
na religię chodzę, bierzmowany byłem (by w przyszłości ewentualnie wziąć ślub kościelny)
święta obchodzę (bo tak naprawdę to chodzi o rodzinę i tą atmosferę)
....i tyle :zawstydzony:

Ewe 
nub

Casos: 110

Wysłany: 2010-01-03, 12:21   

Widziałam ten filmik już jakis czas temu.
Moim zdaniem wiara jest narzędziem do kontrolowania ludzi, nigdy nie czułam sie wierzącom, chodziłam do kościoła, ponieważ tak mi rodzice kazali, wprost zmuszali mnie do tego.
Zawsze mówiłam ze jestem ateistką, ale zastanawiam się nad przerzuceniem na buddyzm..=D
Co do Ateizmu jako moda...nie moge nic tu powiedzieć bo nie obnoszę się z tym, oraz w moim kręgu znajomych większość jest wierząca praktykująca lub nie praktykująca. Jedynie garstka nie wierzy, ale czy są do końca bez wiary to nie mogę powiedzieć.

Kvitrafn 
Nowa Twarz

Casos: 120

Wysłany: 2010-01-03, 13:14   

Cytat
Moim zdaniem wiara jest narzędziem do kontrolowania ludzi,

Kontroli tak ale ślepo zapatrzonych desperatów najczęściej starsze babcie , jeśli masz swój własny rozum to tak naprawdę kościół cię jedynie nakierunkuje , z resztą wierzysz bo chcesz , nie z przymusu więc nie widzę kłopotu .

Sam jestem sceptykiem i raczej uważam się za jako takiego ateistę , choć potrafię dostrzec że kościół w swojej działalności czyni wiele dobrego i ukierunkowywuje dzisiejszą młodzież , wskazuje im moralne priorytety i takie tam .

Powiem tak lepiej być ateistą niż katolikiem od święta .

byforce 
KDX Squad crew

Casos: 24

Wysłany: 2010-01-12, 11:33   

Wychowałem się w ateistycznej rodzinie, i nie zmuszę moich dzieci do wiary w jakiegokolwiek boga. Sam w żadne bóstwa nie wierzyłem, i chyba się to nie zmieni. A ateizm to nie moda tylko czysty sceptycyzm wobec jakichkolwiek sił wyższych.
W sumie patrząc na przykład Chrześcijaństwa, to sam Bóg jest największym ateistą.

mike 
majka :P

Casos: 204

Wysłany: 2010-01-12, 13:58   

Cytat
ateizm to nie moda tylko czysty sceptycyzm wobec jakichkolwiek sił wyższych

święte słowa.

ja wychowałem się w rodzinie katolickiej, ale sam nie wierzę, w żadną z religii świata. mimo tego jestem 100% tolerancyjny.

problem zaczyna sie dopiero jak ktoś mi zacznie wciskać, że powinienem wierzyć.

Kabaczek 
69 Group

Casos: 4416
Medale: 1 (Zobacz więcej...)
Użytkownik Miesiąca(:Ilość 1)

Wysłany: 2010-01-12, 15:05   

Cytat
i nie zmuszę moich dzieci do wiary w jakiegokolwiek boga.

A ochrzcisz je ?

byforce 
KDX Squad crew

Casos: 24

Wysłany: 2010-01-12, 16:47   

Nie. Najpierw musiał bym siebie, bo sam jestem nie ochrzczony.

Kabaczek 
69 Group

Casos: 4416
Medale: 1 (Zobacz więcej...)
Użytkownik Miesiąca(:Ilość 1)

Wysłany: 2010-01-12, 19:11   

Cytat
Nie. Najpierw musiał bym siebie, bo sam jestem nie ochrzczony.

Aj spodziewałem się innej odpowiedzi :) W takim razie zwracam honor :)

Odpowiedz do tematu