Menu
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy Lista Przebojów   Rejestracja   Profil   Zaloguj 
Rozmowy na temat wszystkich waznych spraw dotyczacych ekipy oraz forum. [Widoczne tylko dla ekipy forum] Dyskusje na temat telefonów komórkowych, palmtopów i nawigacji satelitarnych. Który jest najlepszy i dlaczego? Jezeli zajmujesz sie grafika to miejsce w którym mozesz pochwalic sie swoimi pracami. A takze poprosic o jej wykonanie. Wszystko na temat tworzenia stron internetowych problemy, pytania itp… Wszystko co jest zwiazane z systemami operacyjnymi problemy, pytania itp… Rozmowy na temat tego co i gdzie kupic. Doradzamy oraz pytamy. Dyskusje na temat programów. Który jest najlepszy i dlaczego. Chcesz cos kupic, sprzedac lub zamienic to jest wlasnie miejsce dla Ciebie. [Automatyczne czyszczenie co 30 dni] Wszystko co nas smieszy i rozbawia do lez. Tutaj znajdziesz smieszne zdjecia, gry, filmy i wiele innych. Kon by sie usmial. Forumowe gry i zabawy typu skojarzenia itd… Rozmowy o tym co nigdzie indziej nie pasuje. Chcialbys pomnozyc swoje pieniadze? Chcesz sie dowiedziec jak to zrobic? Lubisz obstawiac? To jest wlasnie forum dla Ciebie! Rozmyslania i przemyslenia na rózne tematy. Dyskusje na temat wydarzen w swiecie polityki w Polsce oraz na Swiecie. Rozmowy na temat ubran, subkultur i stylach zycia. Delikatne rozmowy na temat religii oraz wiary. To co uczniowe lubia najbardziej dyskusje na temat szkoly i nauki. Zdanie kobiet i mezczyzn na pewne tematy ;) Masz problem, chcesz sie z czegos zwierzyc ?? Albo pochwalic ? Poplotkowac? Po prostu napisz. Masz problem, chcesz sie z czegos zwierzyc ?? Albo pochwalic ? Poplotkowac? Po prostu napisz. Dyskusje na temat milosci i przyjazni. Dyskusje na temat uzywek i nalogów. Forum na którym mozemy sie dzielic wrazeniami z podrózy pomiedzy soba. Tutaj odkryjesz tajemnice zjawisk paranormalnych. Lubisz gotowac, eksperymentowac w kuchni? Pochwal sie swoimi osiagnieciami w tej dziedzinie. Dzial dla milosników koni mechanicznych. Tutaj mozesz sie pochwalic swoim Sport to zdrowie! Rozmowy o wydarzeniach sportowych. Wszystko na temat ksiazek, poezji i innych gatunków literackich. Rozmowy na temat swiata filmów, wydarzen filmowych i nowosci. Rozmowy na temat muzyki, imprez, wykonawców i sprzetu muzycznego. Dyskusje na temat gier komputerowych lub konsolowych. Forum dla prawdziwych Vipów. Jestes tutaj nowy? Chcesz poznac nowych ludzi? Napisz kilka slów o Sobie. Konkursy z nagrodami organizowane przez administracje forum. Jesli masz pytanie, sugestie lub problem dotyczacy forum badz jego uzytkowników napisz o tym! Wszystkie wazne informacje i nowosci dotyczace forum oraz jego uzytkowników.

Poprzedni temat «» Następny temat
Pranie & Prasowanie
Autor Wiadomość
fortuna 

Casos: 470
Medale: Brak

Wysłany: 2009-07-09, 20:30   Pranie & Prasowanie

Myślicie panowie że was to nie obowiązuje? Otóż zapewniam , że to nie tylko nasze zajęcie. Dziś równouprawnienie, jak sobie nie uprasujesz czy nie wypierzesz , to ciężkie twoje życie. Brudne i " pomiętolone " :D

Który z was potrafi coś sobie uprać? Oczywiście powiecie pralka, no jasne, ale mi chodzi o takie podstawowe, ręczne :P W zasadzie pralkę też nie każdy umie nastawić. Czy się mylę?

Prasowanie to chyba najgorsza rzecz. Jeszcze cięższa niż małe pranko. Czy ktoś z was potrafi wyprasować sobie koszulę i spodnie? Jaki efekt?

Hell 

Casos: 1105

Wysłany: 2009-07-09, 20:46   

Potrzeba matką wynalazku, jak i działania.
A jako że ów potrzeba jest... nieubłagana, potrafię. Mimo pozorów nie jest to aż tak trudne, jakby się to większości samców wydawało.
Wydaje mi się, że większość mężczyzn umie prać ręcznie. Nie warto nastawiać prania dla jednej pary spodni.

Fakt faktem, kiedyś nie tyle przypaliłem, co nieumiejętnie przyłożyłem żelazko, kosztem czego "upiększyłem" sobie odrobinę spodnie od garnituru :) Nie wypaliłem dziury, ale uzyskałem efekt "lśnienia" w jednym miejscu.

bo choć świat powstał i powstrzymał drania,

suka która go zrodziła, znów ma ruję.

- Bertold Brecht

fortuna 

Casos: 470

Wysłany: 2009-07-11, 11:14   

Cytat

Fakt faktem, kiedyś nie tyle przypaliłem, co nieumiejętnie przyłożyłem żelazko, kosztem czego upiększyłem sobie odrobinę spodnie od garnituru

hehe to całkiem fajnie, lecz każdy musi przez to przejść. Pamiętam swoje pierwsze prasowanie, nie było inaczej. ?ółta plama :D
Cytat
Nie wypaliłem dziury, ale uzyskałem efekt lśnienia w jednym miejscu.

Na ciemnych rzeczach też miałam taki efekt. Powiedzmy że to modne :D
Prawdziwe jest powiedzonko że nie psuja tylko Ci, którzy nic nie robią. A jak u Ciebie jest z prasowaniem koszuli? To tez nie jest prosta sprawa. O ile w spodniach można zrobić kilka kantów, o tyle koszulę można prasować bez efektu :P

Co do prania, niby nie jest trudne, ale pierwszy raz jest zawsze tym pierwszym. Jeśli ktoś użyje płynu to pół biedy ale jak proszek, to już trudniej spłukać.

Hell 

Casos: 1105

Wysłany: 2009-07-11, 15:11   

Cytat
A jak u Ciebie jest z prasowaniem koszuli
Trening czyni mistrza :D I choć do tego ostatniego to raczej sporo mi brakuje, nie spaliłem jeszcze żadnej koszuli :P

bo choć świat powstał i powstrzymał drania,

suka która go zrodziła, znów ma ruję.

- Bertold Brecht

Cheero 

Casos: 1725

Wysłany: 2009-07-11, 15:21   

raz prasując przypaliłem sobie spodnie ;p pralki nie umiem obsługiwać ;p

towarzysz Stalin 
Batiuszko

Casos: 1670

Wysłany: 2009-07-14, 18:27   

W domu ja zrobię wszystko. Ale to jedyna rzecz, której się nie tykam.

Sajmon 
^^

Casos: 1798

Wysłany: 2009-07-14, 20:34   

Czasem trzeba sobie wyprać skarpetki, uprasować koszulę, ale żebym jakąś szczególną wprawę w tym posiadał, to nie powiem.

Woolf 

Casos: 60

Wysłany: 2009-08-24, 20:21   

Ja czasem sobie coś uprasuję, ale pralki nie włączę.
Różnie to bywa, ale myślę, że żadne zajęcie nie jest tylko dla kobiet,
bo wielu mężczyzn pomaga żonie w takich sprawach i podobno to najlepsi mężowie :hyhy:

Maliniak 
Malinowy Król

Casos: 1036

Wysłany: 2009-10-13, 20:58   

hmm ja daje sobie rade nie raz sobie prałem i prasowałem :P

Edward d'Eath 

Casos: 412

Wysłany: 2009-10-17, 14:03   

Potrafię prać (zarówno ręcznie, jak i za pomocą pralki), z prasowaniem też nie mam problemu. Nauczyłem się tego już jakiś czas temu, kiedy to musiałem opiekować się młodszymi siostrami podczas, gdy rodzice długo pracowali.
Teraz to już na porządku dziennym - częściej piorę ręcznie, bo klucz od pralni jest wiecznie w obiegu i czasem trzeba latać za nim kilka dni, zanim się go dorwie. Nie przepadam za prasowaniem - stanowczo wolę zapobiegać mięciu się ubrań, niż prasować je przed każdym założeniem.

Maliniak 
Malinowy Król

Casos: 1036

Wysłany: 2009-10-19, 08:00   

We dług mnie to powinien każdy umieć, skoro jest samodzielny... :thumbsup:

toomekkk 

Casos: 326

Wysłany: 2009-11-09, 16:00   

ja mieszkam sam, więc nie mam wyjścia...wyjście znaczy jest, można w pogniecionych ciuchach latać...mi mam niedawno na imieniny sprawiła Formułę 1 :D żelazko Braun SI 18720 idzie jak przecinak :P

TILKA 

Casos: 64

Wysłany: 2009-11-10, 14:46   

OO wlasnie mam okazje publicznie pochwalic mojego mena;)
otoz nie znosze prasowac i wieszac firanek a on to uwielbia wiec mam zglowy na sam widok jak wyciaga deske do prasowania dostaje smazmy...mhhh...ale za to nie umie wlaczyc pralki no to juz szczyt :ops:

fanka 

Casos: 182

Wysłany: 2015-02-05, 14:31   

Dla ułatwienia polecam pralkę z systemem parowym :) Ubrania nie są takie wygniecione :)

Michol 

Casos: 10

Wysłany: 2015-02-13, 09:30   

Kilka razy prałem sobie różne ubrania ręcznie i nie mam z tym problemu tak samo jak z prasowaniem.

Odpowiedz do tematu