Menu
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy Lista Przebojów   Rejestracja   Profil   Zaloguj 
Rozmowy na temat wszystkich waznych spraw dotyczacych ekipy oraz forum. [Widoczne tylko dla ekipy forum] Dyskusje na temat telefonów komórkowych, palmtopów i nawigacji satelitarnych. Który jest najlepszy i dlaczego? Jezeli zajmujesz sie grafika to miejsce w którym mozesz pochwalic sie swoimi pracami. A takze poprosic o jej wykonanie. Wszystko na temat tworzenia stron internetowych problemy, pytania itp… Wszystko co jest zwiazane z systemami operacyjnymi problemy, pytania itp… Rozmowy na temat tego co i gdzie kupic. Doradzamy oraz pytamy. Dyskusje na temat programów. Który jest najlepszy i dlaczego. Chcesz cos kupic, sprzedac lub zamienic to jest wlasnie miejsce dla Ciebie. [Automatyczne czyszczenie co 30 dni] Wszystko co nas smieszy i rozbawia do lez. Tutaj znajdziesz smieszne zdjecia, gry, filmy i wiele innych. Kon by sie usmial. Forumowe gry i zabawy typu skojarzenia itd… Rozmowy o tym co nigdzie indziej nie pasuje. Chcialbys pomnozyc swoje pieniadze? Chcesz sie dowiedziec jak to zrobic? Lubisz obstawiac? To jest wlasnie forum dla Ciebie! Rozmyslania i przemyslenia na rózne tematy. Dyskusje na temat wydarzen w swiecie polityki w Polsce oraz na Swiecie. Rozmowy na temat ubran, subkultur i stylach zycia. Delikatne rozmowy na temat religii oraz wiary. To co uczniowe lubia najbardziej dyskusje na temat szkoly i nauki. Zdanie kobiet i mezczyzn na pewne tematy ;) Masz problem, chcesz sie z czegos zwierzyc ?? Albo pochwalic ? Poplotkowac? Po prostu napisz. Masz problem, chcesz sie z czegos zwierzyc ?? Albo pochwalic ? Poplotkowac? Po prostu napisz. Dyskusje na temat milosci i przyjazni. Dyskusje na temat uzywek i nalogów. Forum na którym mozemy sie dzielic wrazeniami z podrózy pomiedzy soba. Tutaj odkryjesz tajemnice zjawisk paranormalnych. Lubisz gotowac, eksperymentowac w kuchni? Pochwal sie swoimi osiagnieciami w tej dziedzinie. Dzial dla milosników koni mechanicznych. Tutaj mozesz sie pochwalic swoim Sport to zdrowie! Rozmowy o wydarzeniach sportowych. Wszystko na temat ksiazek, poezji i innych gatunków literackich. Rozmowy na temat swiata filmów, wydarzen filmowych i nowosci. Rozmowy na temat muzyki, imprez, wykonawców i sprzetu muzycznego. Dyskusje na temat gier komputerowych lub konsolowych. Forum dla prawdziwych Vipów. Jestes tutaj nowy? Chcesz poznac nowych ludzi? Napisz kilka slów o Sobie. Konkursy z nagrodami organizowane przez administracje forum. Jesli masz pytanie, sugestie lub problem dotyczacy forum badz jego uzytkowników napisz o tym! Wszystkie wazne informacje i nowosci dotyczace forum oraz jego uzytkowników.

Poprzedni temat «» Następny temat
Tęsknota, brak znajomych - co zrobić?
Autor Wiadomość
wiciu 

Casos: 6
Medale: Brak

Wysłany: 2013-03-19, 22:41   Tęsknota, brak znajomych - co zrobić?

Cześć,

Mam 25 lat.

Moja sytuacja wygląda tak, że 1,5 roku temu przeprowadziłem się do obcego miast oddalonego od domu o 500 km. Tutaj mam kolegę, którego znam wiele lat i kiedyś się przyjaźniliśmy, ale obecnie spotykamy się raz na 2-3 tygodnie i to już nie to samo. Każdy jest trochę na innym etapie w życiu.

Posiadam pracę, jednak wszystkie osoby, które ze mną współpracują są ode mnie starsze o 10 lat, ich główne tematy rozmów to: dzieci, kredyty itp.

Zapisałem się na studia zaoczne, aby poznać trochę ludzi, jednak nie jest z tym za dobrze. Na uczelni gadamy i w ogóle, ale poza uczelnią bardzo rzadko się spotykamy.

Poznałem tutaj dziewczynę, która jest stąd i teraz razem mieszkamy. Ma koleżanki i w zależności od tygodnia wychodzi z nimi 2-3 razy wieczorem, ja wtedy z reguły siedzę sam.

Mój problem jest taki, że doskwiera mi brak znajomych, kolegów. Ludzi z którymi bym mógł wyjść na piwo, obejrzeć mecz, pogadać.

Zacząłem się zastanawiać nad powrotem do rodzinnego miasta, wtedy zabrałbym ze sobą dziewczynę, problem w tym, że wtedy role by się odwróciły Ona by kompletnie nikogo nie znała. Nie wiem czy chcę jej coś takiego zrobić.

Jak i gdzie mogę poznać ludzi. Praca odpada, poza tym nie mamy imprez integracyjnych. Na studiach jest tak jak pisałem. Jak idę na imprezę to dziewczyn nie mogę podrywać bo jestem zajęty a kolegę ciężko poznać

Myślałem, aby zacząć coś trenować, albo chodzić na jakieś zajęcia, ale nie mam jakiegoś hobby.

Bardzo lubię piłkę nożną, jednak już jestem za stary, aby zapisać się do jakiejś drużyny.

Owszem czasami spotkam się ze znajomymi dziewczyny, ale ja bym chciał mieć swoich.
Wkurza mnie to, jak ona wychodzi a ja siedzę w domu, odwrotne sytuacje raczej się nie zdarzają, bo wtedy ona zawsze coś sobie zorganizuje.

Co mogę zrobić? Czy wyjazd gdzieś na weekend samemu, aby sobie wszystko przemyśleć jest dobrym pomysłem?
A może częściej jeździć do rodzinnego miasta? Tylko, że to męczące. A może wyprowadzić się do innego miasta z dziewczyną?

siumpurumpum 

Casos: 1204

Wysłany: 2013-05-24, 08:36   

Sytuacja nie jest łatwa, wiem coś o tym, bo też nie mieszkam już w rodzinnej miejscowości. Może częściej wychodźcie z dziewczyną razem do Jej znajomych? Wówczas Jej przyjaciele mogą stać się również Twoimi: u nas tak to właśnie wyglądało :) Poprzez tych przyjaciół później możesz poznać kolejnych i dalej już to jakoś leci :)

wiciu 

Casos: 6

Wysłany: 2013-05-24, 12:37   

Cytat
Sytuacja nie jest łatwa, wiem coś o tym, bo też nie mieszkam już w rodzinnej miejscowości. Może częściej wychodźcie z dziewczyną razem do Jej znajomych? Wówczas Jej przyjaciele mogą stać się również Twoimi: u nas tak to właśnie wyglądało :) Poprzez tych przyjaciół później możesz poznać kolejnych i dalej już to jakoś leci :)

W zeszłym tygodniu mieliśmy taką sytuację.

1. Pierwszego wieczoru ja wróciłem po pracy, to jej nie było bo była na zajęciach dodatkowych z języka. Wróciła dopiero o 22 (nie są to stałe zajęcia tylko sama sobie wybiera, kiedy może chodzić jeśli jest wolny termin). Jako, że obecnie nie pracuje a studiuje w weekendy uważam, że powinna chodzić głównie w dzień jak jestem w pracy.

2. Drugiego wieczoru widzieliśmy się 1,5 godziny na mieście po mojej pracy a potem ja wróciłem sam do domu ok 20:30 a ona spotkała się z koleżanką i wróciła ok północy.

3. Trzeciego wieczoru umówiła się z koleżankami o 22 do klubu/pubu

Trochę mi się nie podoba, że tak trzy kolejne z rzędu dni siedzę sam w domu, a ona gdzieś chodzi. Ok rozumiem dodatkowy język, ale myślę, że może w innych godzinach.
Rozumiem, też, że ja czasami wyjdę z kolegą, ale tym razem się nie udało, więc może powinna zwrócić uwagę, że zostałem sam w domu a nie wyszliśmy oboje?

Chodzi mi o to, że nie chcę takich sytuacji, że siedzę sam kilka dni z rzędu.

Myślicie, że powinienem jej o tym powiedzieć? Jak zacząłem temat to stwierdziła, że ona też siedziała sama i jakoś przeżyła tyle tylko, że to było 2 godziny wieczorem i jednego dnia a nie kilka z rzędu (dzień wcześniej wróciła ok pierwszej z klubu z koleżankami).

Jak poruszam temat to mówi, że i tak z wielu spotkań rezygnuje, ale nie jest w stanie w całości zrezygnować ze znajomych.

Ostatnimi czasy w domu prawie w ogóle nie spędzamy razem czasu bo w dzień ja pracuję a wieczorem ciągle chce gdzieś chodzić. Albo z koleżankami albo ze mną.

Ja często również pracuję w domu przy kompie i chciałbym też takie wieczory, że oboje jesteśmy w domu, ale każde zajmuje się swoimi sprawami. Np ja pracuję, a ona piszę prace dyplomową albo uczy się języka do certyfikatu. Jednak ona nie lubi takich sytuacji bo mówi, że to Razem a jednak osobno. Ja lubię jednak świadomość, że jest i w każdej chwili można pogadać.

Ostatnio się zastanawiam czy to mi za bardzo nie przeszkadza i może trzeba sie rozstać? Co w ogóle o tym sądzicie?

pogodynka 
zapracowana

Casos: 532

Wysłany: 2013-05-28, 12:14   Tęsknota,brak znajomych - co robić?

wiciu - z pewnością nie wolno Ci się poddawać. Masz zajęcie,(uczelnia)nie siedź bezczynnie w domu, masz dziewczynę,która niestety moim zdaniem nie powinna Ciebie zostawiać samego, razem powinniście wszędzie wychodzić. Po to ma się między innymi partnera, bądź partnerką, że wszystko robi się razem. Przyznam, że w dziwnym jesteście układzie,ale skoro tego chcesz?. Masz wolny czas, wykorzystaj go na naukę, a mecz zawsze możesz obejrzeć w spokoju sam,na piwo możesz iść z dziewczyną,ewentualnie solo,tam przy piwku najszybciej nawiązuje się znajomości. Zresztą poznawanie nowych kumpli zależy wyłącznie od Ciebie,Ty musisz się o to starać,nikt inny.A chyba nie po to wyjeżdżałeś z rodzinnej miejscowości,abyś teraz wracał przegrany?.Zrób coś,a co do dziewczyny - ona ma być z Tobą, a nie obok Ciebie i tylko wtedy,kiedy Jej się przypomnisz.

dagna 

Casos: 62

Wysłany: 2013-05-29, 09:21   

NA piwie w barze chyba najszybciej można poznać kogoś jednak kieruj się na odpowiednia nie na codziennym bywalcu całodziennym:P

Ewelin 

Casos: 598

Wysłany: 2013-06-17, 10:03   

pogodynka Trochę przesadzasz ze stwierdzeniem, ze po to jest sie w związku, żeby robić wszystko razem, ale wydaje mi sie, ze rzeczywiście twoja dziewczyna przesadza. W ogóle nie bierze cie pod uwagę w swoich planach. Poznawanie znajomych w pewnym wieku staje sie coraz trudniejsze. Czy na kursie czy na studiach nie znajdziesz przyjaciół z którymi będziesz sie widywał non stop. Próbować możesz, ale musisz sobie uświadomić realia i starać sie w jakis sposób sobie z tym poradzić. Ja ci nie wymyślę hobby ani zajęc, ale dobrze by było abyś nauczył się korzystać życia na własną rękę.

karmi 

Casos: 2

Wysłany: 2013-06-28, 10:10   

A Wy razem nie mieszkacie? Może to byłoby rozwiązanie? Ale powinieneś myśleć bardziej o sobie a nie skupiać się tylko na tym aby wychodzić gdzieś z dziewczyna. Moim zdaniem to bardzo dobrze, że ona ma własne zainteresowania i pasje, Ty też powinieneś je znaleźć. 25 lat to wcale nie jest dużo. Mówisz, że jesteś za stary na piłkę, nieprawda, jest multum drużyn amatorskich, gdzie ludzie się zbierają i spędzają razem czas. Też niedawno, przeprowdziałam się do innego miasta i najważniejsze to być otwartym i próbować nowych rzeczy, wtedy nie grozi nam nuda!

pogodynka 
zapracowana

Casos: 532

Wysłany: 2013-07-08, 19:09   

Jedyne wyjście - to nie narzekać,tylko zacząć coś ze sobą robić. I tak na koniec zrobisz co uznasz za stosowne,a podejrzewam, że z żadnych tutaj rad nie skorzystasz. Nie wiem, czy ucieczka do innego miasta coś zmieni? - sądzisz? A po drugie niestety,czy tego chcesz czy nie rozmowa z dziewczyną Cię nie ominie. Musicie sobie szczerze porozmawiać, bo może Ty nic nie mówisz,nie protestujesz zbytnio,więc dziewczyna sądzi, że to Ci pasuje.Nie możesz być potulny jak baranek, bo już dzdiewczyna wchodzi Ci na głowę,co nie znaczy, że masz zmienić się na gorsze. Bądź sobą, ale coś postanów albo w tę,albo w tę stronę. Powodzenia i głowa do góry, nie Ty jeden miewasz problemy, ludzie w sumie mają dużo poważniejsze,a dają radę. :spoko:

adamonis 

Casos: 78

Wysłany: 2014-10-16, 08:51   

Przeprowadzka w nowe miejsce to zawsze jakaś zmiana.
Z czasem pojawią się nowe znajomości. Nie ma co ich szukać na siłę, bo to zwykle się nie sprawdza.

runforfun 

Casos: 958

Wysłany: 2015-12-28, 21:31   

Na siłę nie, ale czasami trzeba wykazać trochę własnej inicjatywy, żeby zdobyć nowe znajomości.

siumpurumpum 

Wysłany: 2016-04-06, 14:09   

grunt to nie siedzieć samemu w domu, tylko wychodzić do ludzi i poznawać nowych

NimfaWodna 

Casos: 246

Wysłany: 2016-04-07, 10:12   

Tak jak pisza inni uwazam ze nie mozna zamykac sie w sobie, wyjdz do ludzi, a jak masz z tym problem to przynajmniej z kims pogadaj na czacie. Ja czasami wchodze na http://szybkiczat.pl/

Pazdzioh 

Casos: 150

Wysłany: 2016-06-11, 20:29   

przez neta może kogoś poznaj

siumpurumpum 

Wysłany: 2016-07-30, 16:21   

przyjdzie czas to i ktoś wartościowy zapuka do Twych drzwi

Lutka 
Panda

Casos: 880

Wysłany: 2016-08-01, 07:08   

Nie lepiej po prostu wyjśc do ludzi? Nic na siłę, ale i samemu trzeba się jakoś otworzyć na innych.

Odpowiedz do tematu